Левски разби Славия за третата си поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" спечелиха безапелационно с 4:0 най-старото столично дерби

Левски продължава перфектната си серия и в най-старото столично дерби срази с 4:0 Славия. „Сините” вкараха по два гола в двете части, а Серджиу Гомес отбеляза първите си попадения с екипа на Левски. Капитанът и вратар на Левски Божидар Митрев играеше своя мач номер 100 в елита и успя да се поздрави на юбилея със суха мрежа.

Третата поредна победа на Левски изпрати тима на четвърто място, като столичани са с равен брой точки с третия Лудогорец.

През първия половин час на срещата двата тима показаха равностойна игра, като Левски имаше малък превес във владеенето на топката и „сините” атакуваха повече, но без нужната острота и точност в завършващата фаза.

В 8-ата минута Жорди Гомес от малък ъгъл пробва странична ножица, но бранител отклони в корнер.

Влади Узунов пробва далечен шут в 17-ата, но дистанцията бе прекалено голяма и Митрев успя да избие в корнер.

В 30-ата минута след центриране от корнер главният рефер видя нарушение в действията на Стефан Велков срещу Яблонски и посочи бялата точка, а Жорди Гомес секунди по-късно вкара първия си гол с екипа на Левски.

В добавеното време „сините” удвоиха преднината си и отново проблемите за Славия дойдоха след статично положение. При центриране от фаул топакта бе изчистена в Мапуку, който с топовен изстрел от 12 метра опъна мрежата на гостите.

Гостите започнаха добре втората част и в 49-ата минута при удар на Омар Абуд топката се отби в бранител, но Митрев успя с крак да отклони и да опази мрежата си суха.

Славия действаше по-офанзивно след почивката, но „белите” така и не успяваха да притеснят сериозно отбраната и вратаря на Левски.

Левски също не се отказа от това да увеличи резултата и домакините го направиха в 86-ата минута. Жорди Гомес комбинира с Габриел Обертан, който бе в засада, но страничният рефер пропусна това, французинът върна за Гомес и нападателят добави още едно попадение към сметката си.

В добавеното време Георги Петков отрази опасен удар към вратата на гостите, топката обаче попадна в Алекс боримиров и младокът пусна за Серджиу Буш, който на празна врата оформи крайното 4:0.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)