ДРАМА: Храбър Етър спря ЦСКА след 99-минутна битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол провали „червените” пред 10 000 на „Ивайло”, Каранга с нови две попадения

Новакът Етър прекъсна серията от осем поредни успеха на ЦСКА, след като стигна много драматично до равенство 2:2 в домакинството си от XI кръг на Първа лига.

Головата машина на „червените” Фернандо Каранга отново се отчете с две попадения и вече има дузина на сметката си, но малко преди края неговият съотборник Рубен Пинто си вкара автогол и така точките бяха поделени.

Около 10 000 зрители създадоха страхотна атмосфера на стадион „Ивайло”.

Двете агитки бяха подготвили хореографии, а футболистите се отблагодариха подобаващо и изиграха хубав мач, с много емоции и четири попадения, макар в края нервите да взеха връх.

Още в началото двата отбора се хвърлиха здраво в срещата, макар че до средата на първата част двата отбора разчитаха предимно на центрирания.

След това те свалиха топката на земята и в 22-ата минута Етър направи една образцова контраатака след корнер, при която Елиън Барада изведе Иван Стоянов сам срещу вратаря. Капитанът обаче бе преследван от Рубен Пинто и не съумя да нанесе точен завършваща удар, стреляйки над вратата.

Малко след това ЦСКА откри резултата. В 30-ата минута голмайсторът на „червените” Фернандо Кулма засече отлично с глава много добро центриране на Станислав Манолев и вкара своето 11-о попадение в 11-ия кръг на първенството.

Отговорът на Етър дойде веднага след подновяването на играта и две минути по-късно резултатът бе изравнен. Това се случи, след като удар на Румен Руменов бе блокиран и топката попадна у Сашо Александров. Опитният бек центрира към Барада и голмайсторът на Етър също се разписа с глава – 1:1.

Малко след това Димо Атанасов влезе грубо в краката на Дюлгеров и получи жълт картон, а впоследствие играта сериозно се изостри и почивката дойде при равенство.

Веднага след нея Фернандо Каранга бе изведен сам срещу вратаря, но Христо Иванов демонстрира отличен рефлекс и спаси изстрела от близка дистанция на нападателя.

В 50-ата минута Тиаго Родригес получи травма и бе заменен принудително от Густаво Кулма, а в 62-ата Каранга вкара за 12-и път през сезона.

Бразилската голова машина на ЦСКА реализира за втори път с глава в срещата, след като бе оставен непокрит в пеналта и хладнокръвно засече центриране на Рубен Пинто за 2:1.

След попадението гостите отстъпиха инициативата на Етър и разчитаха предимно на контраатаки, като при една такава Манолев изведе Каранга в коридор, но бразилецът се засуети и загуби топката.

Драмата настъпи пет минути преди края на редовните 90, секунди след третата и последна смяна в отбора на ЦСКА. След едно центриране от корнер Рубен Пинто не се ориентира добре и с глава прати топката в собствената си врата, изравнявайки резултата с автогол – 2:2.

До края на гостите се опитаха да отговорят и не бяха далеч от това да го сторят в добавеното време. То първоначално бе от 4 минути, но в него бе извършена смяна, а появилият се от пейката Иван Петков имаше нужда от лекарска помощ заради неприятен сблъсък глава в глава с резервата на гостите Раул Лое.

В герой за домакините пък се превърна вратарят им Христо Иванов, който в 98-ата минута отрази блестящо удар с глава на Рубен Пинто и така точките бяха поделени.

След ремито ЦСКА остава лидер с 26 точки, но вече има само с две по-малко от Лудогорец, а шампионите са с мач по-малко, тъй като в неделя приемат Берое.

Етър пък е на девета позиция с дузина точки от 11 кръга.