С две атаки Локо (Мз) тресна Пирин в Благоевград с 2:1

Отборът на Пирин записа четвърта поредна загуба от началото на полусезона, след като бе победен у дома от тима на Локомотив (Мездра) с 2:1. "Орлетата" контролираха напълно мача, но с две атаки, които минаха през Саша Симонович "железничарите" взеха своето и нанизаха два бързи гола на замаяните домакините, които иначе първи поведоха в резултата.

Отборът на Пирин записа четвърта поредна загуба от началото на полусезона, след като бе победен у дома от тима на Локомотив (Мездра) с 1:2. "Орлетата" контролираха напълно мача, но с две атаки, които минаха през Саша Симонович, "железничарите" взеха своето и нанизаха два бързи гола на замаяните домакини, които иначе първи поведоха в резултата.

Над всички в този мач бе вратарят на гостите Юлиан Левашки, който спаси дузина положения. Домакините пък имаха три претенции за дузпи, но реферът Николай Йорданов не отсъди такава.

Така Пирин затъна още повече около опасната зона на изпадащите, а Локомотив си осигури оставането в "А" група.

Първите 45 минути за Локомотив бяха отчайващи. Отборът от Мездра почти не мина центъра, докато домакините атакуваха непрестанно. Пропуск в 17-ата минута направи Даниел Пеев, който отблизо пропусна. Минута по-късно напречната греда спаси Локомотив след удар на Калоян Стоянов. Десет минути по-късно Даниел Пеев центрира в наказателното поле, Спас Делев стреля с глава, но Левашки отново изби в корнер.

Първият удар към вратата на домакините бе в 43-ата минута, но положението не доведе до нищо опасно.

Втората част започна по същия начин, както и първата. Пирин натискаше, а Локомотив се бранеше. В 57-ата минута Дани Пеев центрира, при което топката се удари в главата на защитник на Локомотив и за малко да влезе във вратата, ако не бе нова добра намеса на Левашки, който закова на голлинията топката.

Четири минути по-късно Калоян Стоянова направи голям пропуск. След многоходова комбинация Дани Младенов подаде към Спас Делев, който продължи към Калоян Стоянов, но последният пропусна страхотно положение за гол с неточния си удар.

В 70-ата минута домакините най-сетне поведоха. Борис Галчев с удар от въздуха от границата на наказателното поле направи безпомощен Левашки с удар под гредата.

Радостта обаче не бе дълга. Две минути по-късно топката бе центрирана в наказателното поле на Пирин и Бамба с красива странична ножица изравни резултата. В 76-ата минута Локомотив удари като с чук домакините с нов гол. След пряк свободен удар Симонович достигна топката отблизо и без проблем я вкара във вратата.

След това до края на мача Пирин имаше няколко добри възможности да стигне поне до точка, но Леващки обезкуражи съперника. Нападателят Бамба, който игра за Черноморец през есента и бе голяма надежда в състава на Димитър Димитров - Херо, пропусна сам срещу Макенджиев след извеждащ пас на Симонович.

Така Пирин вече е на 11-о място с 18 точки – на три от Ботев и на четири от Беласица, а Локо (Мездра), въпреки финансовите си несгоди няма да има никакви  проблеми с оставането си в "А" група със своето седмо място и 29 точки.