Автогол тласна Левски към четвъртфиналите за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" не убедиха, но измъкнаха победата срещу Монтана

Левски победи Монтана с 1:0 на Стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" и се класира за четвъртфиналите на Купата на България.

Единственото попадение в срещата обаче не бе дело на играч от софийския гранд. Даниел Георгиев си отбеляза автогол в 55-та минута, за да донесе успеха за съперника. През първото полувреме символичните домакини се защитаваха много добре, но това се промени през втората част.

Цялостно Левски не направи достатъчно, за да убеди, че е значително по-класният отбор от двата. Монтана пък имаше няколко изгодни ситуации да изравни през втората част, но Божидар Митрев се прояви.

Първият добър шанс пред Левски се откри чрез Прохазка. Словакът получи от Обертан в 20-та минута, но стреля над вратата от добра позиция. Левски опитваше главно далечни удари, които бяха крайно неточни.

В 55-та минута софиянци откриха. Цветкович направи един от марковите си пробиви отдясно и центрира остро. Даниел Георгиев беше притиснат от Прохазка и се принуди да си отбележи автогол от близка до вратата дистанция.

След това темпото в срещата се вдигна. Прохазка отправи много хубав удар в 66-та минута, който беше спасен вещо от Ивайло Василев.

След 75-та минута дойдоха моментите за Монтана. Първо Коконов отправи удар с глава, който беше спасен с плонж от Митрев. След това и Тодор Колев стреля със силно изпълнение отдалеч, но Митрев отново бе на място. При добавката Коконов пропусна.

В последните минути Монтана се оголи и Левски отправи няколко неточни удара, но така и не стигна до втори гол.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски