ЦСКА спря серията от ремита с труден успех над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" загряха за Лудогорец с победа, но Недялков се контузи

ЦСКА прекъсна поредицата си от три равенства в Първа професионална лига, след като победи Славия с 1:0 на „Българска армия” в столичното дерби от XIV кръг на първенството.

Преди срещата „червените” се намираха в серия от три ремита в групата на майсторите и изоставаха с пет точки от лидера Лудогорец, който в неделя приема Левски за дербито на кръга.

Момчетата на Стамен Белчев започнаха силно мача и заредиха атака след атака, а гостите спираха своите опоненти предимно с нарушения и получиха два жълти картона още преди да са изтекли първите 15 минути.

В 24-ата пък домакините успяха да открият резултата, след като Фернандо Каранга проби отдясно и преодоля двама защитници на Славия преди да нанесе удар.

Изстрелът бе спасен от Антонио Стергиакис, но при добавката Тиаго Родригес бе безпощаден и реализира своя седми шампионатен гол за сезона.

Секунди след това португалецът отправи много хубав удар от границата на пеналта, но вратарят на Славия отговори подобаващо и изби в корнер.

След последвалото центриране Николай Бодуров стреля с глава и Стергиакис спаси, а Станислав Манолев не сполучи при добавката.

Така ЦСКА се оттегли на почивка с минимален аванс. След паузата мачът се накъса доста заради множество нарушения и националът на „червените” Антон Недялков се оплака от травма, така че бе принудително заменен.

До края на срещата не паднаха повече попадения, макар че в един момент гостите заиграха ва банк и имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Каранга в наказателното поле.

За всичките 90 минути обаче те нанесоха един-единствен удар в очертанията на вратата на ЦСКА. Той бе дело на Иван Минчев преди почивката и не затрудни особено Витаутас Черниаускас.

В добавеното време на срещата пък Фернандо Каранга имаше чудесен шанс да се разпише след центриране на Меркадо, но не можа да засече отблизо топката.

Така в крайна сметка ЦСКА заслужено се поздрави с успеха и вече има 31 точки в актива си, с две по-малко от лидера Лудогорец, който в неделя приема Левски за дербито на кръга.

Славия загуби за първи път от шест мача и остана с 16 точки, заемайки деветата позиция в класирането.