Дублиращият отбор на ЦСКА победи като домакин Локомотив Пловдив с 2:1

Дублиращият отбор на ЦСКА победи като домакин Локомотив Пловдив с 2:1, след като на полувремето изоставаше с 0:1, съобщава сайтът на "червените".

Юношата на ЦСКА Ангел Йошев откри резултата за гостите от Пловдив само две минути след началото на срещата. Само четири минути след това пред Гунлаугсон се откри прекрасна възможност за изравняване, но останал очи в очи с вратаря на Локомотив, нападателят на ЦСКА прати топката в горната греда. Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:1.

4 минути след подновяването на играта Евгени Йорданов възстанови равенството с удар извън наказателното поле.

"Армейците" достигнаха до пълен обрат в мача в 86-ата минута, когато след продължително разбъркване в наказателното поле на Локомотив, Павел Ковачев се оказа най-съобразителен и донесе победата на своя отбор.

Очакваше се, в игра да се появят дълго контузеният Здравко Лазаров и привлеченият през зимата от Пирин Херман Пиетробон, но двамата така и не взеха участие в срещата. Мачът бе дебют за новия треньор на дублиращия тим Адалберт Зафиров, който наследи на поста Сашо Борисов. Борисов вече е помощник треньор на наставника на мъжкия тим Любослав Пенев.

Нова тежка контузия в тима на Локомотив получи Бърнард Хейган. Ганаецът не бе играл повече от година за "смърфовете", а днес счупи ключица и отново ще е извън терените, като ще отсъства минимум 3 месеца.

ЦСКА: Иван Караджов (Венцислав Велинов), Никола Стойчев, Павел Ковачев, Росен Колев, Мартин Дечев, Джихат Кямил, Атанас Зехиров (Томи Костадинов), Евгени Йорданов (Анжело Методиев), Зе Руи, Гардар Гунлаугсон (Благой Пасков), Владислав Златинов (Димитър Димитров).

Локомотив Пд: Вичев, Лазaров, Бъчваров, Попов, Йошев, Чернев, Караманов, Хейган, Марчев, Тодоров и Заков