Септември (Симитли) изпусна да победи Светкавица, но спечели първата си точка

1:1 в Симитли и претенции за две дузпи от страна на домакините

Футболистите на Септември (Симитли) спечелиха първата си точка за новия сезон след 1:1 със Светкавица (Търговище) у дома в мач от 2-ия кръг на „Б” група. Домакините от Симитли могат да съжаляват за пропуснатите възможности да победят състава, воден от Георги Иванов-Геша.

Гостите от Търговище поведехо в 10-ата минута. Тогава Реджеп Халил се пребори в наказателното поле пусна към Тихомир Кънев, който се разписа на празна врата за 0:1.

До края на полувремето Септември (Симитли) стигна до изравнителното попадение. В 38-ата минута Ради Бачев хвърли тъч от ляво към Анатоли Лулейски, той центрира в наказателното поле, където Атанас Николов с глава вкара за 1:1.

Преди това стражът на гостите Иван Георгиев спаси удар от далече на Анатоли Лулейски.

В даденото продължение на първото полувреме Божидар Васев пропусна да изведе домакините напред в резултата.

През втората част атаките на Септември (Симитли) се редяха една след друга, а гостите от Търговище като цяло играха за едната точка и бранеха равенството. Спорни моменти също не липсваха, след като в края на мача домакините имаха претенции за две неотсъдени дузпи.

Първов 71-ата минута Атанас Николов бе посечен в наказателното поле, а в 78-ата Велимир Иванович задържа за фланелката Димитър Коемджиев. Двете положения бяха подминати от главния съдия Даниел Захариев.

Така Септември (Симитли) има една точка, тъй като в първия кръг загуби с 0:2 от новака в групата Раковски.

Преди паузата в шампионата, отборът от Симитли среща друг изпаднал от елита Калиакра. Двубоят е в неделя от 20.00 часа в Каварна.

Състав Септември (Симитли): Стоян Васев, Методи Илиев, Радослав Бачев, Димитър Коемджиев, Радослав Митревски (к), Антон Мангурев, Божидар Васев, Анатоли Лулейски, Асен Топузов (58- Андреас Васев), Костадин Аджов (75-Цветан Николов), Атанас Николов.