Тийнейджърка изхвърли водачката в схемата в Хобърт

Сабаленка пропусна 6 сетбола в първата част, но триумфира накрая

Поставената под номер 1 Шуай Чжан (Китай) отпадна във втория кръг на турнира по тенис в австралийския град Хобърт с награден фонд 250 хиляди долара.

Чжан загуби с 6:7(3), 4:6 от 19-годишната Арина Сабаленка (Беларус) за 95 минути.

Сабаленка поведе с 5:2, след което пропусна шест сетбола, но в последвалия тайбрек тя дръпна с 5:0 точки и все пак взе първата част в тайбрека. Във втория сет тийнейджърката реализира единствен пробив в седмия гейм, за да триумфира.

Сабаленка игра пределно агресивно като пласира 37 печеливши удара, но допусна и 39 непредизвикани грешки. Чжан направи 19 печеливши удара, 8 от които асове от сервис, както и 26 грешки.

Квалификантката Хедър Уотсън също достигна четвъртфиналите след победа над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Джейми Форлис с 6:2, 6:2.

Следващата съперничка на Уотсън ще бъде хърватката Дона Векич.