Джак Сок детрониран от германец в Нова Зеландия

Миналогодишният финалист Жоао Соуза (Португалия) също отпадна във втория кръг

Поставеният под номер 1 и шампион от миналата година Джак Сок (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 561 хиляди долара.

Осмият в световната ранглиста Сок загуби с 3:6, 3:6 от германеца Петер Гойовчик.

Гойовчик, 65-и в класацията на АТП, навакса пробив пасив за 2:3 и със серия от четири поредни гейма взе първия сет.

Втората част вървеше равностойно до 3:3, след което германецът спечели три последователни гейма, а с това и мача, за да запише едва втората си победа срещу играч от топ 10.

Така на четвъртфиналите той ще се изправи срещу холандеца Робин Хаазе, елиминирал словака Лукаш Лацко със 7:6(4), 6:3.

Миналогодишният финалист Жоао Соуза (Португалия) също отпадна във втория кръг след поражение от ветерана Давид Ферер (Испания) с 2:6, 2:6.

Седмият в схемата Ферер, четирикратен победител в Оклънд през 2007, 2011, 2012 и 2013 година, очаква Хьон Чун (Република Корея).

Победителят в турнира на АТП "Следващата генерация" за 2017 година Чун се справи с двукратния шампион в Оклънд от 2010 и 2014 година Джон Иснър (САЩ) със 7:6(3), 5:7, 6:2.

Поставеният под номер 4 Иснър пласира 30 аса, но допусна два пробива в четвъртия и в осмия гейм на третия сет, което се оказа решаващо.

Вторият в схемата и победител през 2009 година Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) продължи напред с убедителна победа над канадеца Денис Шаповалов с 6:2, 6:4.

На четвъртфиналите той ще срещне руснака Карен Хачанов, който се справи с номер 6 Пабло Куевас (Уругвай) с 6:2, 7:6(4).

Лошият ден за американците пък продължи с отпадането на Сам Куери и Стийв Джонсън.

Финалистът от 2009 година Куери пласира 24 аса, но претърпя поражение от шампиона от 2015 година Иржи Весели (Чехия) с 4:6, 7:6(10), 6:7(5).

Поставеният под номер 3 американец спаси два мачбола в тайбрека на втория сет, а след това и още един при 4:5 гейма в третата част. В решаващия тейбрек той поведе с 4:3 точки, но загуби четири от следващите пет разигравания и отпадна.

Джонсън пък падна от победителя в турнира през 2016 година Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:2, 2:6, 1:6.

Петият в схемата Баутиста Агут ще играе срещу Весели за място на полуфиналите.