Исторически гол на Балотели (ВИДЕО)

Ница е на 7-о място в класирането с актив от 39 точки

Ница прекъсна серията си от 5 мача без победа в Лига 1, а Марио Балотели отбеляза гол №3000 за тима в елита на френския футбол. Италианският нападател откри резултата при победа с 2:1 над Лил, а трите точки за "орлетата" осигури Вилан Сиприен в 80-ата минута.

Сиприен имаше участие и при юбилейното попадение на Балотели, дошло още в 5-ата минута. Крилото на домакините центрира отдясно, а СуперМарио засече топката с глава и зарадва феновете на "Алианц Ривиера".

Ница можеше да си направи мача лесен, но пропуските на тима до почивката бяха на път да се окажат фатални, защото в началото на второто полувреме Лил заигра много по-офанзивно и изравни. Това стана в 52-ата минута с гол на Араужо. Бразилецът сам подхвана атаката, преминала и през Никола Пепе, а завършващият му удар не остави шанс на вратаря Валтер Бенитес.

Последва натиск на Ница, но положенията пред вратата на Мик Менян не бяха много. Все пак, в 80-ата минута защитниците на гостите забравиха за Сиприен, който бе заел позиция на далечната греда, и халфът се разписа едва за втори път през сезона.

Балотели пък има 22 попадения във всички турнири, а днешното ще остане в историята на Ница. Другите отбори във Франция с над 3000 гола в Лига 1 са Олимпик Марсилия, Сент Етиен, Бордо, Монако и Лион.

Ница е на 7-о място в класирането с актив от 39 точки. Лил е предпоследен с 27 и ще води тежка битка за оцеляването си. Тимът от Северна Франция е отбелязал само 27 гола, а в същото време е допуснал цели 45.