Полша унищожи Сан Марино вкъщи с 10:0

Отборът на Полша разпиля тима на Сан Марино с 10:0 в квалификационна среща за Мондиал 2010 от Група 3 в зона Европа. Срещата се игра на стадион „Слашки” и бе ръководена от руския съдия Алексей Кулбаку. След тази среща головата разлика в мачовете между двата отбора е 23:0 в полза на „дружина Полска”.

Мачът започна ударно за домакините, като още в 1-та минута Богушки изведе поляците напред. В 18-ата минута Смоларек покачи на 2:0, а в 27-ата Богушки отбеляза второто си попадение в двубоя, покачвайки на 3:0. До края на полувремето имаше време за още един гол, като в 43-ата Левандовски направи 4:0. Така дойде почивката на двубоя за радост на около 14000 зрители на стадион „Слашки”.

През втората част домакините не намалиха оборотите, а напротив. В 51-ата минута Йелен направи 5:0, а девет минути по-късно Смоларек покачи на 6:0. Головата фиеста продължи, като в 63-ата Левандовски и в 73-ата Смоларек направиха 8:0. Смоларек отбеляза четвъртия си гол в мача в 81-ата, а Левандовски в 88-ата, с третия си гол в срещата, оформи унищожителното 10:0.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.