Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

20 май 2019 21:50 Христо Костов

ЦСКА завърши сезона с утешителна победа над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА завърши сезона с победа, след като се наложи с 1:0 над Берое на „Българска армия”. Заралии бяха по-активни в атака през по-голямата част от мача, но така и не успяха да разпечатат вратата на Черниаускас. Така ЦСКА завършва кампанията на 2-о място с 81 точки, докато Берое се раздели с надеждите си за бараж срещу Черно море за Лига Европа и финишира на 4-о място с 59 точки.

Първите минути на срещата минаха без опасности пред двете врати, като Берое имаше лек превес във владеенето на топката. С напредване на двубоя заралии започнаха да все по-често да се задържат в половината на „армейците” и в 20-ата минута имаха шанс да открият резултата. Борислав Цонев преодоля Чорбаджийски и пусна технично покрай Черниаускас, но топката мина встрани от вратата.

В средата на полувремето, при атака на домакините, Чорбаджийски падна в наказателното поле на Берое и искаше съдията да отсъди дузпа за нарушение на Леони, но Петър Костадинов прецени, че не е имало контакт между двамата. Малко преди почивката Чорбаджийски отново падна в близост до пеналта, което му „спечели” жълт картон за симулация.

В 30-ата минута заралии направиха отлична комбинация, но отново без необходимия завършващ удар. Охене центрира от половината на Берое в наказателното поле на ЦСКА, Бригидо спря добре и копна топката назад към Борислав Цонев, който стреля неточно.

Минута по-късно Бригидо пусна за Леони, но бразилецът от малка дистанция стреля неточно.

След почивката натискът на гостите продължи, а грешка на Черниаускас можеше да коства гол във вратата му. В 48-ата Камбуров намери пролука в отбраната на ЦСКА и изведе Цонев, той би леко, но стражът на „червените” се затрудни и отклони с усилие към гредата.

Въпреки усилията на Берое в атака, Левски откри резултата в мача. Мартин Райнов фаулира Десподов в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която Десподов изпълни точно за 1:0.

Четвърт час преди края на редовното време Мартин Камбуров засече добре с глава центриране от фланга, но прати точно във вратаря.

До края на мача Берое нямаше сили дори за изравнителен гол, а в добавеното време Мартин Райнов получи втори жълт картон и бе изгонен. Така ЦСКА завърши сезона с победа над Берое с минималното 1:0.

Събития

90+3' Край на мача Край на срещата! ЦСКА победи с 1:0 Берое в последен мач за сезона!
90+2' Втори жълт картон и съответно червен Мартин Райнов получава втори жълт картон и е изгонен.
90' Две минути добавено време.
89' Смяна за състезател излизащ от игра Гавов заменя Бригидо.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Никола Гавов влиза за Берое.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Енрике Рафаел излиза от игра.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна за ЦСКА, в игра влиза Николай Янков.
86' Валентин Антов избива точно преди Негрут да нанесе решаващ удар.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Иванов на негово място.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Томаш изкарва Борислав Цонев.
83' Жълт картон Жълт картон за Раул Лое.
81' Смяна за състезател влизащ в игра Даниел Йорданов прави дебют за ЦСКА.
81' Смяна за състезател излизащ от игра Играта напуска Барт.
80' Иван Митрев технично чукна с петичка в наказателното поле, но нямаше кой да засече топката.
75' Bнимание Камбуров засече с глава центриране отляво, но прати в тялото на Черниаускас, който успя да отбие. След което и Бригидо не стреля точно.
73' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза 19-годишният Иван Митрев.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Алберг е заменен.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Негрут влиза в игра за Берое.
69' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, Охене е заменен.
66' Гол от дузпа Десподов бие технично в долния ляв ъгъл на вратата и ЦСКА повежда на "Българска армия"!
65' Жълт картон Райнов получава и жълт картон за фаула.
65' Bнимание Дузпа за ЦСКА! Капитанът Мартин Райнов фаулира Десподов и реферът не се поколеба да посочи бялата точка!
64' На другият двубой Левски повежда на Верея. Това може да обезсмисли усилията на Берое.
63' Центриране Нов отличен пас на Охене. Стражът на ЦСКА успява да излезе навреме да избие преди Емин Ахмед да играе с топката.
62' Удар Удар на Лое, топката среща гърба на бранител. Малинов също опита да отбележи, но прати над вратата.
60' Ъглов удар и разбъркване в полето на Берое, но топката е извадена в тъч.
59' Рейд на Десподов отдясно, потърси Алберг, който обаче е изпреварен от капитана Райнов.
53' Засада Центриране от фаул на Камбуров, Райнов засече с глава и вратарят на ЦСКА се справи добре, но освен това бе свирена засада на капитана на гостите.
48' Греда Греда! Камбуров пусна между двама бранители за Цонев, той отправи сравнително лек удар, но Черниаускас не се намеси добре и отклони само топката, която се отби в гредата, за негов късмет.
46' Начало на мача Начало на втората част!
45+2' Край на мача Съдията дава край на първото полувреме.
45+1' Контузия или получаване на медицинска помощ Охене получава лекарска помощ.
45' Минута добавено време.
39' Отлична контраатака на ЦСКА, която бе опропастена заради слаб пас на Алберг.
37' Жълт картон Кирили Десподов отново пада в близост до наказателното поле, реферът обаче го санкционира с жълт картон за симулация.
31' Bнимание Нов пропуск на гостите! Бригидо изведе Леони на чиста позиция, бразилецъ обаче от 10-ина метра стреля неточно!
30' Удар Страхотно комбинация на заралии! Охене намери с далечен пас Бригидо в пеналта, той върна технично назад към Цонев, но ударът на нападателя не намери целта.
27' Удар Динков засича с глава центриране от корнер, праща над вратата на Черниаускас.
25' Петър Хубчев наблюдава на живо двубоя на "Българска армия".
23' Удар Далечен шут на Алберг, но без да застраши вратата на Берое.
22' Претенции на Десподов за нарушение на Леони в наказателното поле, но реферът Петър Костадинов подминава ситуацията.
20' Bнимание Малшанс за Берое! Борислав Цонев се измъкна от опеката на Чорбаджийски отдясно на вратата и пробва техничен удар, но топката мина покрай страничната греда!
19' Добър пробив на Енрике Рафаел на левия фланг, но загуби лесно топката.
16' Контузия или получаване на медицинска помощ Мартин Райнов има нужда от лекарска помощ, но бързо се изправя и ще успее да продължи участието си в мача.
11' Удар Диагонален шут на Борислав Цонев към далечния ъгъл на вратата, прекалено неточно и вади в аут.
11' Нов корнер за заралии.
10' Перниш е излиза на метри извън наказателното поле и чисти топката в предни позиции.
8' Центриране Цонев прати в наказателното поле, където най-високо скочи Раул Лое и изчисти.
7' Центриране Центриране на Леони, Чорбаджийски се намесва и вади в корнер.
6' Спокойни първи минути на "Българска армия", без удар към нито една от двете врати.
1' Начало на мача Начало на двубоя!