Миньор (Пк) нанесе седма поредна загуба на трагичния Сливен

Миньор (Пк) може вече да диша по-спокойно за оставането си в „А” група, след като победи с 1:0 при гостуването си на Сливен, в последния мач от 20-ия кръг на „А” група. По този начин перничани нанесоха седма поредна загуба на „войводите”.

Единственият гол в срещата падна още в 4-ата минута, когато Христо Господинов отбеляза от около 25 метра с перфектен диагонален удар в десния ъгъл на Здравко Чавдаров. Гостите играха компактно в защита и не дадоха много шансове на Сливен да създадат чисти положения. Възпитаниците на Георги Дерменджиев пък опитваха изцяло с центрирания да превземат пернишката крепост, показвайки пълна липса на идеи в атака.

Първото полувреме мина изключително скучно, а вялата игра на Сливен напълно устройваше гостите.  Дерменджиев предприе смяна на почивката и пусна в игра Иса, който също потъна в посредственост. Втората част отново премина с множество центрирания пред Чворович, а Миндев и Иван Стоянов опитаха да си изпросят дузпа, но реферът Игнатов правилно подмина ситуациите. В заключителните 15 минути от мача домакините обсадиха вратата на Миньор, но успяха да стигнат само до 2-3 мелета.

По този начин тимът на Йордан Лечков вече има седем поредни загуби и остана с 24 точки, а Миньор излезе на 12-а позиция с 21 точки. В събота перничани приемат лидера ЦСКА на собствения си стадион.