Пиронкова се издъни срещу Роберта Винчи

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова напусна безславно турнира в Андалусия, след като отпадна в първия кръг след загуба от италианката Роберта Винчи със 7-6 (4) 2-6 4-6.

Пиронкова се бори до последния миг за победата, но в крайна сметка за пореден път не прояви нужната психика, за да я постигне. Българската успя да вземе първия сет, след като изоставаше с 5:3. Тя направи пробив, а след това взе тайбрека, за да поведе в резултата.

Във втория сет Винчи проби в 4-ия гейм за 3:1, а Цвети имаше два шанса да направи ри-брейк за 3:4, но не успя да ги оползотвори. Това даде сили на Винчи да вземе сета със 6:2. В третия сет Пиронкова започна с пробив, но вместо да го затвърди, тя допусна моментално италианката да изравни резултата, а след това и да поведе с 4:1. Подобно на първия сет, пловдивчанката при 3:5 проби съперничката си и бе на път да се върне в борбата при своето подаване, но непредизвикани грешки позволиха на Винчи да приключи мача в своя полза.

Така Пиронкова, която в момента е на 50-а позиция в света, почти сигурно ще се смъкне още в ранглистата от другата седмица.