Копенхаген стресна ЦСКА с погром (ВИДЕО)

Датчаните разбиха исландци с 5:0 у дома и си уредиха среща с „червените“ с общ резултат 7:0

Копенхаген разби като домакин Стярнан с 5:0 и така се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, където ще се изправи срещу ЦСКА.

Исландците загубиха с 0:2 първата среща и тази вечер също не можаха да се противопоставят на 12-кратните шампиони на Дания.

„Лъвовете“ поведоха в резултата още в четвъртата минута чрез Виктор Фишчер, а 20 по-късно Карлос Холсе покачи на 2:0.

После на сцената се появи новата лятна придобивка Кенан Кодро и заби хеттрик, разписвайки се последователно в 39-ата, в 47-ата и в 75-ата минута.

Така 24-годишният нападател, купен от Майнц 05 срещу 1,6 млн. евро през миналия месец, вече има четири гола в Лига Европа – с един повече от новия таран на ЦСКА Мауридес.

Двамата ще имат шанс да подобрят показателите си след седмица, когато Копенхаген ще гостува на „червените“ в София.

Първият мач на „Васил Левски“ е на девети август (четвъртък), а реваншът е седем дни по-късно в Дания.