ШОКЪТ НА ГОДИНАТА! Локо (Пд) удари Лудогорец насред Разград! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините удариха 3 греди, но не вкараха гол

Локомотив (Пловдив) поднесе най-голямата изненада от началото на сезона. "Черно-белите" изненадващо спечелиха с 1:0 гостуването си на Лудогорец в мач от третия кръг на Първа професионална лига.

Успехът беше първи за тима на Бруно Акрапович след подновяването на първенството. Шампионите пък понесоха пореден тежък удар. През седмицата те отпаднаха от Шампионската лига, а вече четири двубоя нямат победа. Поражението пък беше първо в Разград от 20 мача насам. Облаците над главата на Пауло Аутуори се сгъстяват с всеки изминал ден, а на Лудогорец предстои ново изпитание в Европа.

Бразилецът беше направил няколко промени в сравнение с мача с МОЛ Види (0:1). Антон Ндялков за пръв път започна като титуляр в мач от първенството. Той замени неубедителния Натанаел, който изгледа мача от трибуните. Марселиньо и Шверчок останаха резерви. Нападението се водеше от Клаудиу Кешеру.

Мачът започна с две опасности пред вратата на Локомотив Пловдив. Още в 5-ата минута шут на Вандерсон разтресе гредата вляво от Мартин Луков. 120 секунди по-късно Кешеру пропусна хитро топката за Лукас Саша. Бразилецът оправи силен удар извън наказателното поле, но вратарят на гостите се намеси блестящо.

Лудогорец продължи да атакува, Локомотив обаче се бранеше отлично.

В 23-ата минута Лукас Саша проби отляво и пусна към Вандерсон, който стреля над вратата. Пет след гредата за втори път спаси гостите от попадение след диагонален удар на Лукас Саша.

В 41-ата минута пък изстрел на Вандерсон излезе в аут.

На почивката в игра се появиха Жоао Пауло и Марселиньо. Последният раздвижи играта на шампионите, които набързо създадоха няколко опасности пред съперниковата врата. При една от тях в 48-ата минута съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Томашевич след удар с глава на Форстър. Ударът на Клаудиу Кешеру об бялата точка обаче беше отразен от Мартин Луков.

Натискът на Лудогорец се засили. Удари на Жоао Пауло и Лукас Саша не намериха целта.

В 63-ата минута Луков направи поредното си блестящо спасяване. Саша върна към Кешеру, който засече топката на границата на вратарското поле, но вратарят на Локомотив плонжира и отрази удара.

Шест след това Вандерсон стреля от далечно разстояние, но Луков отново демонстрира класа.

Лудогорец почти не излизаше от половината на гостите, които обаче се бранеха геройски.

В 85-ата минута героят на вечерта Луков спаси още един удар на Вандерсон. Секунди по-късно топката се озова пред отсрещната врата. Рафаел Форстър сбърка и Михалевич вкара с удар между краката на Ренан - 0:1.

В ответната атака за трети път гредата спря домакините. Този път я уцели резервата Якуб Шверчок.

Двама основни футболисти се връщат в строя на Локо (Сф)