Симеон Славчев с два сериозни пропуска при загуба на Карабах (ВИДЕО)

Българинът игра 80 минути в двубоя срещу БАТЕ, Астана загуби у дома от Динамо Загреб

Българският национал Симеон Славчев започна като титуляр и игра до 80-ата минута при загубата на Карабах (Азербайджан) с 0:1 от гостуващия БАТЕ Борисов (Беларус) в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Славчев беше заменен десет минути преди края на двубоя от хърватина Филип Озобич. Българинът имаше две отлични възможности да вкара гол в 74-ата и 75-ата минута, но стреля неточно към вратата на съперника. Единственото попадениеотбеляза Станислав Драгун в 36-ата минута.

Реваншът е в Беларус на 14 август.

В друга среща от турнира Астана (Казахстан) загуби от Динамо Загреб (Хърватия) с 0:2.

Головете за хърватите вкараха Марио Будимир в 39-ата минута и Даниел Олмо в 84-ата.