Левски удари Етър и остава лидер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Головете за "сините" бяха дело на Жерсон Кабрал и Станислав Костов

Левски спечели гостуването си на Етър във Велико Търново с 2:1, записвайки четвърта поредна победа под ръководството на Славиша Стоянович.

Головете за "сините" бяха дело на Жерсон Кабрал (26), който вкара третия си гол от началото на сезона, както и на Станислав Костов (45). За "виолетовите" един гол върна Флорент Боджадж през втората част (63).

Срещата не стартира зрелищно, като първите минути пред двата тима нямаше много възможности за гол.

Първата по-сериозна такава дойде в 16-ата минута. Жерсон Кабрал овладя хубаво топка по лявото крило, след което я върна към Давиде Мариани, а швейцарецът нацели напречната греда.

Левски продължи да играе по-добре и да натиска все по-сериозно и така стигна до откриващото попадение. То бе дело на Жерсон Кабрал, който получи прекрасен пас в наказателното поле от Габриел Обертан и завърши хладнокръвно - 1:0.

В 33-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в мача. Дани Младенов опита да овладее топка в наказателното поле на Левски, но

падна след контакт с Иван Горанов. Повторенията обаче показаха, че той е минимален и по-скоро решението на съдията е правилно да не отсъди дузпа.

В края на първата част Левски логично взе преднина от два гола, след като стоеше видимо по-добре на терена. Голмайстор бе Станислав

Костов, който буквално се разходи между защитниците на Етър и прокара топката с прецизен изстрел покрай Христо Иванов - 2:0.

Второто полувреме започна обещаващо за "виолетовите", които на няколко пъти реализираха хубави атаки и пресираха добре своя съперник.

Играта бе спряна заради димки в 48-ата минута и бе подновена чак в 56-ата.

Няколко минути по-късно Етър върна и едно попадение срещу "сините". Голмайстор бе Флорент Боджадж, който завърши в наказателното поле след хубав пас на Дани Младенов - 2:1.

В 80-ата минута Полачек се намеси блестящо след страхотен удар на Румен Руменов, а две минути по-късно Паулиньо направи нещо подобно, но изстрелът му не намери целта.

В 98-ата минута Даниел Младенов стреля много опасно, но Полачек спаси.

До края нямаше по-сериозни положения и Левски стигна до успеха.

Така "сините" остават едноличен лидер след 6 кръга, в които записаха 5 победи и 1 равенство, събирайки 16 точки в актива си, като са на 4 пред втория ЦСКА и шест пред третия Лудогорец, които обаче тепърва ще играят шестите си срещи в Първа лига. Етър пък остава на тринадесетата позиция с едва 4 точки, като единствено зад тях в класирането е Верея с 1 пункт.

Днес козирката на "Българска Армия" отива в историята

Събарянето на конструкцията ще започне в 10:00ч.

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия