Локомотив победи Янтра (Габрово) при U19

"Смърфовете" с категоричен успех

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) разгроми с 5:2 Янтра (Габрово) в мач от 8-мия кръг на Елитната група до 19 години. "Черно-белите" можеха да постигнат и по-убедителна победа, но редица пропуски ги лишиха от това. С хеттрик за победата се отчете Октай Юсеин, а по един гол добавиха Уирис Густаво и Желязко Калинов.

Локомотив доминираше през първото полувреме, но поведе чак в 28-та минута. При центриране от корнер топката отиде на задна греда, там играч в "черно-бяло" я отклони към Уирис Густаво, който се разписа от близо за 1:0. В 49-та минута Локомотив удвои преднината си. Октай Юсеин със странична ножица направи резултата 2:0. В 59-та отново той вкара след асистенция на Петър Шопов за 3:0. Десет минути след това силен изстрел на Желязко Калинов затрудни стража на гостите, който не успя да избие добре и топката влетя за 4:0 В 75-та минута защитник в зелено фаулира откъсващия се Филип Колев, а съдията отсъди дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Октай Юсеин за 5:0. В заключителните минути вратарят на Локомотив Йордан Йотов фаулира играч на Янтра и реферът отсъди нова дузпа, която бе вкарана за 5:1. В следащата си атака гостите стигнаха и до втори гол за крайното 5:2.

Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)