Мауридес закопа ЦСКА срещу Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Камбуров донесе точката за домакините с гол №210 в елита

ЦСКА направи 1:1 при гостуването си на Берое от 13-ия кръг на Първа професионална лига. В антигерой за "червените" се превърна Мауридес. Той влезе от пейката и пропусна дузпа, а с това и да донесе успеха на столичани.

Тимът на Нестор ел Маестро има 29 точки, с две по-малко от лидера Левски. Берое остава четвърти с 24.

Титуляри за Берое започнаха Мартин Райнов, който лекува контузия в продължение на повече от месец и половина, както и Иван Бандаловски. Защитникът изтърпя наказание от един мач. Владимир Гаджев пък влезе от пейката.

Треньорът на ЦСКА Ел Маестро беше оставил Мауридес на пейката и го пусна в началото на второто полувреме, когато извади от игра Кирил Десподов.

Мачът започна с пропуск пред вратата на ЦСКА.  Вандерсон Виана остана очи в очи с вратаря Черниаускас, но не успя да го преодолее. Домакините продължиха да натискат съперника си. Удар на Минчев от фаул излезе в аут, а Райнов стреля покрай вратата.

В 24-ата "червените" отправиха първия си точен удар във вратата на Берое. Жоржино стреля от границата на наказателното поле, но Душан Перниш спаси. Три след това ЦСКА поведе в резултата. Гостите спретнаха префектна контра, при която Кирил Десподов пусна извеждащ пак към Тиаго и той простреля Душан Перниш - 0:1.

Последваха две разбърквания в наказателното поле на ЦСКА, но вратата та Черниаускас така и не беше застрашена. В 35-ата минута отбраната на гостите най-накрая се пропука. Вездесъщият Мартин Камбуров вкара с глава след центриране на Иван Минчев - 1:1. Попадението му е под №210 в елита.

ЦСКА можеше да отговори веднага, но ударът на Борис Секулич беше спасен от Душан Перниш.

Реферът отсъди дузпа за ЦСКА в 53-ата минута. Иван Бандаловски спъна Жоржиньо. Защитникът на Берое получи жълт картон, а Мауридес се издъни от бялата точка. Анеминчият му удар беше уловен от Перниш.

Мачът продължи с припряна игра на двата отбора, които се стараеха основно да не допуснат още нов гол.

В 80-ата минута домакините бяха близо до победата. Камбуров върна към Александър Цветков, чийто удар обаче беше отразен от Черниаскуас. Малко след това шут на Тиаго профуча над вратата на Берое.

До края ЦСКА се опита да натисне и да вземе трите точки, но без успех.

Двама основни футболисти се връщат в строя на Локо (Сф)