Интер отново превзе "Олимпико", излезе втори (ВИДЕО)

Мауро Икарди поведе "нерадзурите" за шеста поредна победа в Серия "А"

Интер постигна трета поредна победа като гост на Лацио в Серия "А", след като се наложи с 3:0 в дербито от 10-ия кръг.

Мауро Икарди наниза два гола във вратата на "орлите", а един добави Марсело Брозович. По този начин столичани не успяха да вземат реванш за загубата с 2:3 в Рим през миналия сезон, която им коства място в Шампионска лига.

От своя страна "нерадзурите" продължават да демонстрират отлична форма и постигнаха 6-и пореден успех в първенството. Чудесната серия ги изведе на второ място в класирането с 22 точки, с колкото има и третия Наполи. Лидер е шампионът Ювентус с 28 т., а Лацио остава на 4-а позиция с 18 т.

В 28-ата минута Мауро Икарди откри резултата с петия си гол през кампанията. Перишич с едно докосване намери аржентинеца на границата на вратарското поле, откъдето Икарди не сбърка – 1:0!

Четири минути преди почивката Марсело Брозович удвои преднината на Интер! Малко след подновяването на играта Данило Каталди шутира от ъгъла на наказателното поле, но Ханданович изби.

В 70-ата минута гостите окончателно убиха интригата. Борха Валеро намери Икарди, който стреля по земя в долния ъгъл, за да направи 3:0!

ЛАЦИО - ИНТЕР 0:3
0:1 Икарди (28)
0:2 Брозович (41)
0:3 Икарди (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО: 1. Стракоша, 33. Аберби, 22. Касерес, 11. Кореа, 17. Имобиле, 3. Луис Филипе, 19. Лулич, 77. Марушич, 21. Милинкович - Савич, 26. Раду, 16. Пароло

ИНТЕР: 1. Ханданович, 29. Далберт, 77. Брозович, 6. Де Врай, 5. Галярдини, 9. Икарди , 44. Перишич, 16. Политано, 37. Скриняр, 8. Весино, 2. Връшалко