ЦСКА на четвъртфинал след рутинна победа над Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" минаха напред без много усилия, празни трибуни на "Армията"

ЦСКА се класира за четвъртфиналите за Купата на България след победа с 3:1 над гостуващия на "Българска армия" - Витоша Бистрица. "Армейците" поведоха с гол на Рубен Пинто, а влезлият като резерва Али Соу добави още два към сметката на "червените". В добавеното време на срещата Михаил Милчев оформи крайното 3:1.

Срещата започна вяло, без очакван домакински натиск, но постепенно „червените” набраха скорост и в 12-ата минута Антов отправи техничен удар към горния десен ъгъл, но Василев успя да отклони с плонж в корнер.

Три по-късно „армейците”  откриха резултата.  Джеси задържа на границата на пеналта, но пред себе си имаше двама играчи, при което върна назад за Рубен Пинто, който стреля силно по земя и прати в долния ъгъл на вратата за 1:0.

Грешка на Антов можеше да коства много в 21-ата минута, но силен удар на Лазаров се размина за малко с целта.

В 34-ата минута Десподов остана сам срещу Василев, но пробва технично да пусне между краката на стража, който реагира бързо и успя с крак да избие.

В 39-ата Джеси центрира за Мауридес, който не успя да създаде неприятности за отбраната на гостите през първата част, но нападателят не съумя да намери рамката на вратата от няколко метра, а и страничният рефер вдигна флага за засада.

След почивката домакините отново бяха по-активният тим в атака, като добавиха още два гола към сметката си.

В 66-ата минута Мауридес, който не направи от най-силните си мачове, бе заменен и на негово място влезе Али Соу, като гамбиецът и Кирил Десподов бяха главните „виновници” за следващите две попадения на домакините. Десподов направи фантастичен пробив в 74-ата минута, центрира в пеналта, където Соу изпревари защитник и засече в мрежата за 2:0.

Две по-късно, при почти идентична ситуация, отново Десподов направи асистенция за Соу, като този път Василев излезе да пресече паса и не успя да играе с топката, така Али Соу вкара на празна врата.

В добавеното време Витоша стигна до почетно попадение – след разбъркване в пеналта Михаил Милчев стреля точно, а минута по-късно реферът даде край на срещата.