Донев и Милушев с впечатляващи победи в Анталия

Габриел направи обрат, а Пламен даде само 3 гейма на съперника си

Габриел Донев и Пламен Милушев се класираха за втория кръг на турнира в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Габриел Донев направи обрат и победи №6 в схемата Давиде Галопини от Италия с 4:6, 6:3, 6:4. Българинът имаше преднина от 3:1 в първия сет, но отстъпи с 4:6. Във втората част Габриел поведе с 3:0 и успя да запази преднината си до края.

В третата решителна част Донев направи серия от три поредни гейма за да поведе с 5:3. При 5:4 Габриел затвора мача от четвъртата си възможност след 2 часа и 40 минути игра.

Пламен Милушев пък разгроми с 6:0, 6:3 Самюел Пойнтън от Великобритания за 70 минути игра. Това е четвърта победа за Милушев който започна турнира от квалификациите. Там Пламен се наложи с 6:0, 6:0 над Гокберк Саритас от Турция, с 6:3, 6:0 над Кристиан Войнея от Румъния и със 7:5, 6:3 над Маурицио Специали от Италия.

Във втория кръг Милушев ще играе срещу №8 в схемата Деян Катич от Сърбия.

По-късно днес Габриел и Пламен започват участието си в турнира на двойки. Техни съперници ще бъдат поставените под №3 Деян Катич от Сърбия и Григорий Ломакин от Казахстан.

Държавните шампиони на България на двойки играха на полуфинал предната седмица на друг турнир в Анталия.