Екшън, дузпи, два червени картона и нова победа за Монтана!

Тимът на Ферарио Спасов се наложи с 3:1 над Несебър

Монтана победи Несебър в последния мач от 15-ия кръг на Втора лига, като затвърди втората позиция в класирането на шампионата.

Футболистите на Ферарио Спасов спечелиха с 3:1, а срещата предложи доста любопитни моменти, особено през второто полувреме, когато зрителите видяха и два червени картона.

Домакините изиграха силни първи 45 минути, в които успяха да се оттеглят с аванс от 2:0 на почивката чрез голове на Илиев и Дамянов, а попадение на гостите на Трайо Грозев бе отменено.

Втората част започна с натиск на морския тим, който даде резултат в 51-ата минута, когато центриране от десния фланг завърши с точен удар на Халил с глава за 2:1!

Последваха силни моменти от страна на тима на Монтана, който в 71-ата минута получи право да изпълни дузпа, макар и леко пресилена, от която Тони Тасев вкара за 3:1. Заради бурен протест пък Трайо Грозев получи червен и остави Несебър с 10 души.

Същата съдба сполея и колегата му от Монтана Галин Ташев, който извърши нарушение за дузпа и бе изгонен. Николай Костов обаче не успя да преодолее Ивайло Василев от бялата точка и така домакините спечелиха с 3:1.

Монтана - Несебър 3:1

1:0 А. Илиев 32'
2:0 Дамянов 40'