Министър Кралев присъства на финалния кръг от Националната боксова лига и награди победителя в категория до 56 кг Боян Асенов

Вижте всички победители и резултатите

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев присъства на третия и финален кръг от най-новия формат на Българската федерация по бокс - Национална боксова лига Efbet 2018, който се проведе в зала „София”.

В третата боксова гала вечер за годината отборът на „Хановете” се изправи срещу тима на „Багатурите”, като отборната битка завърши 3:3 победи.

След изиграването на финалния кръг отборен победител във веригата стана отборът на „Лъвовете”, чийто треньор е националният селекционер Жоел-Солер Арате. На втора позиция са „Хановете”, а на трета „Багатурите”.

По време на боксовата гала вечер министър Кралев връчи наградата на шампиона от Националната боксова лига за 2018 в категория до 56 кг Боян Асенов. Неговият брат – европейският шампион Даниел Асенов пък изигра първия си мач от юни насам след дълго лечение на контузия. Даниел победи с 3:0 съдийски гласа Дарислав Василев и стана комплексен победител в категория до 52 кг.

Контузия пък спря от участие националът ни в тежка категория Петър Белберов.

Българска федерация по бокс и Национална боксова лига Efbet подкрепят инициативата "Да върнем Ванката на футболния терен". Затова част от събраните приходи ще бъдат дарени за лечението на футболиста Иван Тодоров. На място беше оставена и дарителска кутия.