ЦСКА отнесе звучен шамар от деветия в Унгария (ВИДЕО)

Академия Пушкаш вкара три гола за 11 минути, Мауридес не игра

ЦСКА допусна тежка загуба от Академия Пушкаш. "Червените" отстъпиха с 1:3 на деветия в унгарското първенство. Това беше втори мач за тима на Нестор Ел Маестро от лагера в испанския курорт Марбея. В сряда ЦСКА направи 1:1 с германския Бохум.

За българския тим не игра нападателят Мауридес. По последна информация той е напуснал лагера на "червените" в посока Виена, където ще мине медицински прегледи преди да подпише с Рапид (Виена). Очаква се сделката да бъде финализирана до 24 часа.

Футболистите на Академия Пушкаш вкараха три гола в разстояние на само 11 минути през второто полувреме. ЦСКА успя да върне само едно попадение. Реализира го резервата Тиаго.

Мачът започна с опасност пред вратата на ЦСКА. Витаутас Черниаускас обаче се намеси добре след изстрел на съперников футболист. "Червените" отговориха с  удар с глава на Божидар Чорбаджийски. Защитникът на "червените" засече центриране на Рубен Пинто, но вратарят на унгарците улови топката.

В 10-ата минута нова блестяща намеса на Черниаускас не позволи на Академия Пушкаш да открият резултата. Стражът на "червените" се справи с шут на Арабули. В 21-ата Едвин Джеси центрира към Енрике, бразилецът не успя да нанесе хубав удар с глава и топката излезе в аут.

Малко след това силен удар на Перейра не намери целта, а в 39-ата минута добра атака на ЦСКА беше спряна от лайсмена заради засада на Пинто.

След почивката в игра за "червените" влязоха Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, Йоан Бауренски и Никола Борисов.

Евандро пропусна отличен шанс да вкара в 51-ата минута. Бразилецът излезе на добра позиция и стреля, но вратарят изби в корнер.

След промените на почивката, ЦСКА определено отстъпи инициативата на своя съперник и в 54-ата унгарците поведоха в резултата след пробив отдясно и неразбирателство в отбраната на "армейците". Разписа се Арабули.

В 62-ата минута Академия Пушкаш стигна до втори гол. Вкара го Латифи. 180 секунди по-късно Трайковски направи резултата 3:0 след сериозно разбъркване в наказателното поле на "армейците".

В игра за ЦСКА се появиха Десподов, а след това и Тиаго, което даде резултат. Именно португалецът отсрами "червените" с почетно попадение. Той получи страхотен от Евандро и останал сам срещу вратаря и отбеляза за 1:3 в 81-а минута. До края силен удар на Тиаго излезе в корнер след рикошет.

Третата проверка на тима е в сряда (23 януари) срещу китайския Шанхай Шенхуа.

ЦСКА - АКАДЕМИЯ ПУШКАШ 1:3
0:1 Арабули 54
0:2 Латифи 62
0:3 Трайковски 65
1:3 Тиаго 81

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 27. Борис Секулич,  16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто (к), 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 11. Станислав Манолев, 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 10. Евандро