ЦСКА пречупи китайци с гол на Али Соу (ВИДЕО)

"Червените" записаха първа победа в Испания

ЦСКА спечели с 1:0 контролата си срещу китайския Шанхай Шенхуа. Единственото попадение отбеляза Али Соу в 80-ата минута. Успехът е първи за "червените" от началото на подготовката в Марбея. Преди това те направиха 1:1 с Бохум и паднаха 1:3 от Академия Пушкаш.

Миналия сезон Шанхай Шенхуа завърши на седмо място в местното първенство, а от началото на календарната година наставник на отбора е известният испански специалист Кике Санчес Флорес, спечелил Лига Европа и Суперкупата на УЕФА с Атлетико Мадрид през 2010-та.

В състава на "червените" се завърна Жеферсон, който пропусна първите два мача, защото закъсня за подготовката. Станислав Манолев започна титуляр отдясно, а в центъра на отбраната Стивън Перейра си партнираше с Николай Бодуров. В средата на терена Тиаго се появи вместо Малинов, останалите бяха същите, които започнаха срещу Академия Пушкаш.

Футболистите на ЦСКА първи застрашиха съперниковата врата. В 8-ата минута Тиаго центрира от корнер, Стивън Переъра засече топката с глава, но ударът му мина встрани от вратата.

Нов шанс за "червените" се откри в 14-ата минута. Защитник на съперника обаче се хвърли на шпагат и изчисти топката от краката на Перейра. Малко след това шут на Джеси профуча покрай вратата.

Добра атака на китайския тим в 25-ата минута завърши неточен удар на Ромеро. В 35-ата Али Соу падна в наказателното поле. Съдията обаче прецени, че нарушение няма. До почивката Жанио Бикел можеше да вкара, но ударът му от над 30 метра беше изваден в корнер от вратаря на Шанхай.

В 56-ата минута китайците пропуснаха отлична възможност. Капитанът Морено беше оставен непокрит след центриране от корнер. Колумбиецът насочи с глава към далечния ъгъл, но ударът му не намери целта.

Отговорът на столичани не закъсня. В 58-ата минута Рубен Пинто получи извеждащо подаване и технично опита да преодолее съперниковия вратар, но без успех.

В игра за ЦСКА се появиха  Жоржиньо, Малинов, Евандро и Чорбаджийски. Това се отрази на играта и атаките на българите започнаха да ставата все по-опасни.

В 80-ата минута Евандро намери пролука в китайската отбрана и комбинира с Али Соу, който елегантно преодоля вратаря на съперника за 1:0.

До края китайците от Шанхай опитаха да се доберат поне до равенството, но без успех.

Дебют записа 15-годишният Мартин Смоленски, който влезе в игра в 83-dта минута вместо Джеси, а Йоан Бауренски замени голмайстора Али Соу.

Следващата контрола на ЦСКА е на 28 януари срещу Виктория (Пилзен). В този тим играе бившият капитан на Левски - Роман Прохазка.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 5. Николай Бодуров (к), 25. Стивън Перейра, 3. Жеферсон Телес, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 27. Борис Секулич, 23. Йоан Бауренски, 15. Кристиян Малинов, 18. Мартин Смоленски, 19. Кирил Десподов, 7. Жоржиньо, 10. Евандро