Ботев Пд с равенство в първата контрола в Турция

Юноша спаси канарчетата от загуба

Отборите на Ботев Пловдив и Радник (Сурдулица) не се победиха и завършха при равен резултат 1:1 в контролната си среща, играна на терените в Белек.

През първото полувреме канарчетата бяха губещите в резултата, след като Златанович успя да открие за сръбския отбор в 23-та минута. "Жълто-черните" изравниха в последната четвъртина от мача чрез юношата си Станислав Шопов. Влезлият като смяна буквално преди попадението младок, успя да засече топката от въздуха в наказателното поле на противника и да направи резултата 1:1.

Първата контролна среща на Ботев от лагера в Анталия трябваше да се играе в събота от 15:00 часа, но бе отложена заради лоши метеорологични условия. Във вторник "канарчетата" ще премерят сили с полския Пяст (Гливице).

Иначе първият удар в мача бе дело на Тодор Неделев, който опита късмета си в 5-ата минута, но неуспешно. В 11-ата отново националът на България пробва да открие резултата, но след изълнения от него пряк свободен удар Василиевич успя да избие в ъглов удар. При последвалото изпълнение Антонио Вутов стреля покрай вратата.

След четвърт час игра дойде и първото положение пред вратата на Иван Чворович. Бившият национал се намеси перфектно след удар на Златанович. Осем минути по-късно обаче пазилият на вратата на Миньор (Перник), Лудогорец и Левски страж бе безпомощен, когато срещу него отново се изправи играчът с номер 27 на гърба.

Десетина минути след подновяването на играта Радник можеше да удвои преднината си, но ударът му мина покрай десния страничен стълб. Точно след час игра пък капитанът Тодор Неделев нахлу отдясно, елиминира противников защитник, след което пусна към Антонио Вутов, но ударът на юношата на Левски бе блокиран.

В 77-ата минута Ботев все пак успя да изравни. Само няколко секунди след като се появи в игра резервата Станислав Шопов се разписа. Филип Филипов се пребори хубаво за една топката отляво и в близост до аутлинията успя да центрира към точката за изпълнение на дузпа, откъдето необезпокояван, Шопов реализира хубав гол с удар от въздуха, с което оформи и крайния резултат в проверката.

Ботев (Пловдив): Чворович, Перейра, Пиргов, Димитров, Неделев, Карачанаков, Шопов, Балтанов, Терзиев, Филипов, Вутов
Старши треньор: Николай Киров

Радник (Сурдулица): Василиевич, Милованович, Пайович, Стеванович, Киремех, Ристович, Джорджевич, Пейчич, Койич, Даноски, Златанович
Старши треньор: Милан Миланович

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус