Фенербахче забрави за кризата с успех над Зенит (ВИДЕО)

Турският гранд взе минимален аванс след първия полуфинал в Лига Европа

Отборът на Фенербахче, който има сериозни трудности в турския елит и е само на две точки от изпадащите, спечели с 1:0 домакинството си на Зенит (Санкт Петербург).

Единственото попадение в първия полуфинален мач от Лига Европа този сезон, игран в Истанбул, бе дело на Ислам Слимани.

30-годишниоят алжирец, играещ под наем от английския Лестър, бе точен в 21-ата минута след пас на друг футболист, преотстъпен от британски клуб – Виктор Моузес (Челси).

Малко преди почивката гостите, които са лидери в руското първенство, получиха дузпа.

Роберт Мак застана зад топката в 44-ата минута, ала вратарят Харун Текин отрази изстрела му от бялата точка.

Така Фенербахче взе минимален аванс преди реванша в Русия, насрочен за 21-ви февруари.