17 февруари 2019 17:46

ОБЗОР: Шедьовър в последния момент прекърши Лацио в Генуа (РЕПОРТАЖИ)

Един от претендентите за финиширане в топ 4 на Серия А Лацио загуби с 1:2 след обрат при гостуването си на Дженоа в мач от 24-ия кръг на Калчото.

Лациалите играха по-добре през първото полувреме, но така и не успяха да задържат преднината си.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на гостите, като Имобиле и Ромуло бяха хората, които застрашаваха на няколко пъти вратата на Раду. Минута преди почивката столичани все пак стигнаха до гол, след като Имобиле получи в наказателното поле и върна към Милан Бадел, който влизащ на скорост пое и стреля точно по земята за 0:1.

След почивката Дженоа направи нужните промени, за да изнесе топката от своята половина и това даде резултат, като атаките им станаха по-опасни. Така се стигна до 75-та минута, когато Антонио Санабрия се ориентира най-добре в наказателното поле на Лацио след центриране и от близка дистанция и с лека доза късмет преодоля Стракоша, за да изравни.

До края на срещата домакините бяха по-опасният тим и удари на Куаме и Бираски минаха на сантиметри от гредата на Лацио, а изстрел на Пандев бе спасен страхотно от Стракоша. Мачът влезе в 4-минутно продължение и в третата му минута топката стигна до капитана на "грифоните" Доменико Кришито, който с изстрел от над 20 метра стреля без подготовка и с помощта на гредата донесе успеха за Дженоа.

Така Лацио остава с 38 точки и е на седмото място, вече на четири пункта от място в ШЛ, след като вчера Милан стигна до важен успех с 3:1 срещу Аталанта. Дженоа пък запази 13-то място, но вече с 28 точки и на десет от опасната зона.