Ботев (Вр) излъга Миньор (+СНИМКИ)

Врачани с втора поредна победа при Тони Здравков

Ботев (Враца) постигна втора поредна победа при Тони Здравков. Врачани спечелиха гостуването на Миньор (Пк), провело се в Своге, с минималното 1:0, въпреки че отстъпваха игрово през целия мач. Единственият гол в двубоя вкара резервата Атанасов в 58-ата минута. Вратарят Михаил Иванов обаче има основна заслуга за трите точки на символичните гости. Той успя да спаси всеки опасен удар към своята врата.

Това е втората загуба за старши треньора на Миньор Николай Тодоров, който също пое тима преди два кръга. В първия си мач начело, "чуковете" претърпяха загуба с 0:2 от Черноморец в Бургас. За разлика от него обаче Тони Здравков може да се похвали с два поредни успеха - 1:0 над Локомотив (Пд) в миналия кръг и отново със същия резултат срещу Миньор днес.

В класирането Миньор остана на последното място с едва 2 точки, Ботев е 14-и с 6, но отново остава в зоната на изпадащите, макар че има равни точни с 12-ия Черноморец.

(ФОТОГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!)

Мачът започна по-добре за Ботев. Още в 1-ата минута Банков с акробатичен плонж боксира удар на Варела под гредата. Това всъщност беше единственото положение на врачани за цяло полувреме.

Миньор пое инициативата. В 14-ата минута Брахими проби мощно по десния фланг и стреля от движение, като нанесе изключително тежък удар в долния ляв ъгъл. Вратарят Михаил Иванов обаче със сетни усилия успя да избие.

В 21-ата минута Писаров осъществи бърза и мощна атака по крилото и центрира в наказателното поле, където Бибишков свали топката за Цветков, който стреля много опасно, но на милиметри от страничната греда.

Пет минути по-късно с бърза атака през центъра топката стигна до Писаров, който в коридор изведе Брахими, като алжирецът с френски паспорт изскочи зад гърба на защитата, но в момента, в който нанасяше удар, Жайро се намеси със самоотвержен шпагат, чистейки.

В 34-ата минута Цветков засече центриране от ъглов удар за Миньор в лявата сглобка, но вратарят Иванов със сетни усилия успя да боксира.

При 0:0 дойде почивката.

Втората част започна така, както първата – с лек превес за Ботев. Той обаче приключи бързо и Миньор овладя играта. В 50-ата минута Том проби през центъра на защитата на Ботев, видя Писаров, който стреля от движение, но в тялото на Жайро.

Двамата треньори предприеха смени. Атанасов замени Романов в състава на Ботев, а Милен Василев влезе на мястото на Писаров.

Именно резервата на Ботев Атанасов донесе победата на врачани. Той се извиси над всички при изпълнение на свободен удар от страна на Илия Илиев и с отмерен удар под гредата с глава направи безпомощен Банков.

В следващата си атака перничани поискаха дузпа. Топката срещна ръката на Висенте при удар с глава н Цветков, но реферът Цветан Кръстев от Варна прецени, че 11-метров наказателен удар не може да се отсъди.

В 61-ата минута солова акция на Брахими едва не доведе до изравнителен гол. Той майсторски преодоля двама бранители и си нагласи топката на волето, но вратарят Михаил Иванов бе на мястото си и спаси.

Последваха три опасни атаки на Миньор, при които се образуваха сериозни мелета. Удари на Том, Брахими и Бибишков обаче бяха избити от защитата на Ботев.

В 71-ата минута Куанг изби удар на Юруков от голлинията, а 10 минути по-късно Милен Василев изстреля истински снаряд от 30 метра под гредата. Вратарят Иванов обаче с върха на пръстите си отклони топката в ъглов удар.

В 85-ата минута Ботев създаде третото си положение в мача. Варела излезе сам срещу Банков, но вратарят го пресрещна и улови.

В 88-ата минута Милен Василев буквално развинти Куанг и центрира на главата на Юруков, който стреля с глава, но на сантиметри над напречната греда.

В 93-ата минута при невероятно меле Юруков направи последен опит да изравни, но вратарят отново запази вратата на Ботев суха.