Чардафон си гарантира 3-ото място в редовния сезон

Габровският тим се наложи при гостуването си на Левски от град Левски с 38:30 (18:14)

Мъжкият хандбален отбор на Чардафон (Габрово) си осигури 3-ото място в крайното класиране на редовния сезон в "А" РХГ кръг преди неговия край.

Габровският тим се наложи при гостуването си на Левски от град Левски с 38:30 (18:14) и след загубата на Спартак (Варна) от Осъм в Ловеч с 22:28 вече няма как да бъде изместен от третата позиция.

В срещата, игранa в залата в Павликени, Чардафон поведе още в началото с 3:1 и 6:2 и до края държеше инициативата. На почивката Христо Данаилов и съотборниците му имаха аванс от 4 гола – 18:14, а през втората част след добри изяви на вратата на Николай Цветков, го увеличиха двойно до финалното 38:30.

Играещият треньор на Чардафон Христо Данаилов реализира 10 гола за успеха, с 9 завърши Петко Петков, 7 пъти се разписа Евлоги Вълчанов. За домакините 11 попадения отбеляза Георги Христов.

Във временното класиране води отборът на Локомотив (Варна) с пълен актив от 34 точки, Чардафон е на втора позиция с 24 точки след 11 победи, 2 равенства и 4 загуби, колкото има и Добруджа (Добрич), но след 12 победи и 5 загуби. Следват съставите на Пирин (Гоце Делчев) с 22 точки и Спартак с 21. Тези два отбора ще се срещнат в последния кръг във Варна в директна битка за 4-ото място даващо право на участие в плейофите за титлата.

На теория Чардафон може да завърши и втори, при успех над Осъм в Ловеч в последния кръг и домакинска издънка на Добруджа у дома срещу последния Фрегата (Бургас), но това е по-скоро в сферата на илюзиите. Двубоите от последния 18-и кръг от редовния сезон са на 30 март (събота).

sport-gabrovo.com
Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал