Везенков не успя да помогне при тежка загуба на Олимпиакос в Евролигата

Българинът вкара само 1 кош - тройка с финалната сирена

Александър Везенков вкара три точки и спечели една борба от 11 игрови минути при тежката загуба на Олимпиакос с 67:90 (16:19, 14:21, 16:29, 21:21) срещу испанския Гран Канария в мач от баскетболната Евролига за мъже. Така два кръга преди края на редовния сезон гръцкият гранд загуби мястото си в челната осмица от големия съперник Панатинайкос.

Везенков се появи за първи път в игра след третата минута на срещата, а първият му кош бе и последен в срещата като цяло - тройка за крайното 67:90 само две секунди преди финалната сирена. Гран Канария пък не се затрудни в нито един момент с гръцкия си съперник и започна с преднина от 9:0, която не загуби до края на мача.

Маркус Ериксон отбеляза 24 точки за испанците, а Брианте Уебър бе най-резултатен за гърците с 13.

Анадолу Ефес си осигури четвъртото място в груповата фаза, след като победи с 91:84 (27:19, 26:21, 18:18, 20:26) Будучност в Черна гора. Василие Мичич отбеляза 18 точки за турския тим, а други четирима негови съотборници завършиха мача с двуцифрен актив. За Будучност най-резултатен бе Едуин Джаксън със 17 точки.

ЦСКА Москва остана на победа от първото място, след като надви със 70:68 (14:18, 22:17, 16:13, 18:20) Фенербахче. Срещата предложи сблъсък на най-доброто нападение в лигата в лицето на ЦСКА и най-добрата защита - тази на Фенербахче, а очакванията бяха оправдани с цели четири равенства в последната част. В крайна сметка ЦСКА спечели срещата, но кош на Костас Слукас със сирената осигури предимство в директните двубои на лидера в генералното класиране Фенербахче.

Байерн Мюнхен пък победи Барселона със 73:71 (18:19, 14:17, 17:20, 24:15) и запази минимални шансове за участие в плейофите. Испанците са със сигурна квота за следващата фаза.