Русия разби Казахстан с 4:0 като гост (ВИДЕО)

Играчите на Сборная безкомпромисни

Русия постигна първа победа в квалификациите за Евро 2020. В мач от група "I" "Сборная" разби с 4:0 като гост Казахстан. Два гола за успеха вкара Денис Черишев (19, 45+2), едно попадение добави Артьом Дзюба (52). Крайният резултат оформи Абзал Бейсебеков, който си вкара автогол.

С успеха Русия събра 3 точки, след като загуби на старта от Белгия. Казахстан също има 3 пункта в актива си.

Двубоят започна по-добре за "Сборная" и в 19-ата минута гостите поведоха. Алексей Йонов асистира за Денис Черишев, който откри резултата.

В продължението на първата част играчът на Валенсия удвои резултата. Артьом Дзюба получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Черишев изскочи от втора позиция и засече кълбото във вратата.

В 52-ата минута двамата си размениха ролите. Ахметов изведе Черишев отдясно, а фланговият нападател намери оставения непокрит в наказателното поле Дзюба. За нападателят не представялваше трудност да порази вратата на Казахстан за трети път.

Десет минути по-късно Абзал Бейсебеков си вкара автогол за крайното 0:4. Защитникът не успя да изчисти топката, а вместо това направи Непогодов безпомощен.

Футболистът на Левски Еркебулан Сейдахмет остана неизползваха резерва за домакините.

Челси прегази Евертън с 6:0, Палмър вкара четири (ВИДЕО)

"Сините" се върнаха в топ 10 след лекция срещу "карамелите"

Верона остави Аталанта далеч от топ 4 след 2:2 (ВИДЕО)