ОГРОМНА ДРАМА В АМСТЕРДАМ! Германия ликува срещу Холандия (ВИДЕО+СНИМКИ)

В 90-та минута Нико Шулц донесе победата за Бундестима

Бундестимът спечели с 3:2 в Амстердам с попадение в последната минута на двубоя, който премина през куп любопитни моменти и обрати.

Още първите минути подсказаха, че на "Йохан Кройф Арена" предстои да наблюдаваме вълнуващ и изпълнен с голове сблъсък. С интрига до последните секунди...

Германците влязоха по-добре в мача и имаха възможност да открият резултата след 2 минути игра чрез Серж Гнабри, но Яспер Силесен спаси удара на футболиста от наказателното поле.

Постепенно домакините успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но не достигаха до опасности пред вратата на Мануел Нойер. Германците пък, макар видимо да бяха приели играта в собствената си половина, бяха по-опасният и по-добре организиращ атаките си отбор.

След четвърт час селекцията на Льов поведе в резултата!

Атака по левия фланг завърши с центриране в наказателното поле, Де Лихт се подхлъзна, а топката бе овладяна от Сане, който с много хубав по диагонал в далечния ъгъл вкара за 1:0!

Попадението не смути домакините, които тръгнаха уверено в предни позиции, а в рамките на няколко минути Райън Бабел пропусна две 100-процентови положения, при които Нойер показа невероятен рефлекс при удари от изключително близка дистанция!

Изглеждаше, че холандците са по-близо до изравняване, когато гостите нанесоха втори удар!

Много добра солова акция на Серж Гнабри завърши с майсторско изпълнение на последния, който с удар с вътрешен фалц от наказателното поле препарира Силесен за 2:0!

При резултат 2:0 дойде почивката...

Холандците обаче полетяха само 3 минути след паузата! Остро центриране на Мемфис Депай завърши с точен удар с глава на Де Лихт, който намали на 1:2, а попадението вдъхна допълнителна увереност на играчите на Роналд Куман.

Те натикаха своя съперник в собствената му половина и по всичко личеше, че е въпрос на време да стигнат до изравнителен гол! И той дойде в средата на полувремето!

Мемфис Депай се възползва от разбъркване в наказателното поле и с плътен удар в ъгъла по земя вкара за 2:2!

Последваха още атаки по посока вратата на Нойер, който обаче не допусна нов гол във вратата си. Развръзката се случи в 90-ата минута!

При единствената си опасна атака през второто полувреме, Гинтер бе изпуснат отляво в наказателното поле, подаде успоредно към Шулц, който реализира победното попадение за 3:2!

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Холандия: Силесен; Думфрай, Де Лихт, Ван Дайк, Блинд; Вайналдум, Де Руун, Де Йонг; Промес, Депай, Бабел

Германия: Нойер; Зюле, Гинтер, Рюдигер; Кеерер, Кроос, Горецка, Кимих, Шулц; Гнабри, Сане

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)