Хетафе с нова грешна стъпка в преследването на Шампионската лига

Еспаньол поведе в резултата в 56-та минута

Хетафе допусна нова грешна стъпка в преследването на топ 4 и класиране за Шампионска лига. Клубът от мадридското предградие завърши 1:1 при визитата на Еспаньол от 30-ия кръг на Ла Лига.

По този начин мадридчани нямат успех в испанския шампионат през последните три кръга.

Първата възможност в двубоя се откри пред играчите на Хетафе в 14-та минута. Хайме Мата отправи опасен удар, но над напречната греда в аут.

Давид Сория направи страхотно спасяване в 31-та минута, когато успя да отрази удара на Борха Иглесиас.

Хайме Мата направи нов много сериозен пропуск в 53-та минута, а Диего Лопес направи лесно спасяване.

Хайме Мата отново създаде напрежение пред вратата на Еспаньол в 55-та минута, но ударът му не намери целта.

Еспаньол поведе в резултата в 56-та минута, когато Ернан Перес центрира в наказателното поле на Хетафе, където Борха Иглаесиас засече топката и я вкара във вратата на Давид Сория. Съдията Бенгоетчеа провери редовността на попадението с ВАР и потвърди гола.

Хетафе изравни резултата в 72-та минута, когато Хорхе Молина комбинира много добре с Анхел, който порази вратата на Диего Лопес.

Еспаньол можеше да стигне до победата в добавеното време на срещата, когато пред Налдо се откри страхотна възможност, но ударът му не намери очертанията на вратата на Давид Сория.

Хетафе запазва четвъртото си място с 47 точки, а Еспаньол е тринадесети с 35 точки.