Дунав дойде, видя и смачка Славия на "Овча купел"

Национали от двата отбора блестят с по два гола при 5:3 за "драконите"

Истинска голеада, крайно неочквана, си спретнаха отборите на Славия и Дунав, в който "драконите" спечелиха с... 5:3 на стадиона в квартал "Овча Купел" в столицата.

Голеадата започна още в 11-ата минута на срещата, когато Исмаил Иса се оказа на точното място при отбита топка от Стериакис, който успя да отрази удара на Светослав Ковачев, но за негово съжаление в краката на Иса...

След 23 минути игра Дунав вече водеше с 2:0! Красимир Станоев центрира от корнер към непокрития Илия Мунин, който с глава удвои преднината на "драконите"!

Домакините изпитваха сериозен брак в средата на терена и атаката, но все пак върнаха интригата в срещата с хубаво попадение на Радослав Кирилов, който въздуха по диагонал засече центриране от десния фланг за 1:2 в 41-ата минута!

Уви, "белите" не успяха да се оттеглят на почивката с минимален пасив! В 43-ата минута контраатака позволи на Иса да се освободи в наказателното поле и да пусне топката към Светослав Ковачев, който без проблем на метри от вратата вкара за 3:1 за Дунав - резултат, при който дойде края на полувремето...

Втората част започна обещаващо за столичани, които дадоха признаци, че могат да вземат нещо в мача, тъй като намалиха на 2:3 малко след началото на второто полувреме!

Ради Кирилов бе съборен в наказателното поле, а Георги Кабаков отсъди дузпа, която Чунчуков реализира!

Вместо обаче попадението да подейства стимулиращо на столичани, те отново допуснаха гол във вратата си!

След добра атка по фланга Исаевски бе изведен отляво в наказателното поле, пусна успореден пас по земя към далечната греда, за да може Ковачев да вкара втория си гол в мача и четвърти за Дунав - 4:2!

До края на срещата "драконите" стигнаха и до пето попадение, дело на Фърцулеску, а пропуски на Ковачев попречиха на русенци да си тръгнат и с още по-изразителен успех от София!

В добавеното време Ради Кирилов също вкара втория си гол в мача след хубав пробив отляво в наказателното поле, оформяйки крайния резултат в срещата

И така, може и да звучи странно, но Дунав сгази Славия с 5:3... Насред София!

Славия: 32. Стериакис, 8. Шоколаров, 3. Марем, 6. Хуманес, 19. Велковски, 10. Карабельов, 20. Кръстев, 14. Тасевски, 35. Йомов, 11. Кирилов, 9. Чунчуков

Дунав: 21. Макенджиев, 23. Мунин, 16. М. Ковачев, 4. Патев, 24. Исаевски, 11. Димов, 31. Станоев, 2. Инкоом, 10. Фърцулеску, 98. С. Ковачев, 22. Иса
---------------------------------------------------------------------------------------
92' - Край на мача!

90' - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Ради Кирилов бележи втория си гол в мача, след като проби отляво и с удар по земя до близката греда вкара за 3:5!

81' - Срещата се доиграва, а въпреки опитите да променят нещо, играчите на Славия изглеждат доста предвидими.

61' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Фърцулеску бележи пети гол за "драконите", след като с диагонален удар вкара топката във вратата 5:2!

54' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Исаевски проби отляво, пусна подаване към далечната греда по земя, а Светослав Ковачев вкара за 4:2!

50' - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Домакините се връщат в мача след гол от дузпа на Чунчуков - 2:3!

46' - Начало на второто полувреме.

45'+1 - Край на първото полувреме.

43' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! "Драконите" възстановяват аванса си от два гола, след като при чудесна контраатака Иса намери Светослав Ковачев на метри от вратата, за да може националът да вкара за 3:1!

41' - ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Ради Кирилов с хубав удар от въздуха при центриране от дясно намери далечния ъгъл - 2:1!

35' - Липса на каквито и да било идеи от страна на "белите" - нито в средата на терена, нито в предни позиции.

27' - Тотално превъзходство на гостите от Русе през първата половина на полувремето.

23' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Станоев центриране от корнер и Мунин засече с глава топката - 2:0!

11' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! "Драконите" откриват резултата, след като Исмаил Иса се оказа на точното място при отбита от Стериакис топка след удар на Светослав Ковачев - 1:0!

1' - Начало на срещата на стадион "Славия".