Лацио се върна към победите в отложен мач (ВИДЕО)

"Римските орли" отново са близо до ШЛ

Отборът на Лацио прекъсна незавидната си серия от 3 шампионатни мача без победа и надигра Удинезе с 2:0 в отложен мач от 25-ия кръг на Серия А. Гол на Фелипе Кайседо и автогол на Сандро още преди почивката подсигуриха важните три точки за „римските орли”, които изостанаха в битката за позиция в топ 6.

Резултатът изпрати тима на Симоне Индзаги на само точка зад 6-ия Аталанта (53 т.). Лацио изпревари Торино (50 т.) и излезе на 7-ата позиция. Удинезе от своя страна продължи с лъкатушещите резултати, а загубата оставя отбора опасно близо до зоната на изпадащите. С 32 пункта „фриуланите” са на 16-а позиция, но 18-ият Емполи – първи под чертата – има само 3 точки по-малко от тях.

Сблъсъкът можеше да тръгне по съвсем различен начин, ако Агиеманг Баду беше по-точен в 21-ата минута. Халфът на Удинезе нанесе много силен изстрел с глава от точката на дузпата и нацели напречната греда. Ситуацията стартира контраатака за домакините, в края на която Чиро Имобиле с находчиво подаване в коридор изведе Фелипе Кайседо отляво в наказателното поле. Тъмнокожият нападател с техничен удар в далечния долен ъгъл откри резултата – 1:0.

Само три минути по-късно всякакви планове на гостите рухнаха. Лацио изпълни корнер отдясно по атаката, а центрирането прехвърли четирима-петима души при близката греда, в това число и вратаря на противника Хуан Мусо. Така топката се озова на пътя на Сандро във вратарското поле и играчът на Удинезе неволно я заби в собствената си мрежа – 2:0.

До края на полувремето римляните имаха още две изгодни възможности да увеличат аванса си. При втората, вече в продължението, дойде след изпълнение на корнер, който беше предизвикан от Йенс Ларсен, изчистил изстрел с глава на Марко Пароло от голлинията. При центрирането Сергей Милинкович-Савич взе високата топка пред вратаря Мусо и отбеляза. Съдиите използваха ВАР и забелязаха играта с ръка на сърбина, което доведе до отмяна на попадението.

Удинезе имаше своя шанс да се закачи в двубоя в 51-ата минута, когато Сенад Лулич по крайно излишен начин препъна Кевин Лазаня в наказателното поле. Щатният изпълнител Родриго Де Паул застана зад топката и стреля към левия ъгъл, ала вратарят Томас Стракоша парира по чудесен начин и съхрани аванса на Лацио непокътнат.

Четвърт час преди края Лацио изпусна още една изгодна възможност, създадена от Имобиле. Таранът овладя топката и я чукна към Пароло, чийто зверски шут щеше да влети в ъгъла, ако не беше намесата на Мусо. Четири минути преди края Пароло достави чудесно центриране за Лулич, чийто изстрел пропусна със съвсем малко целта.

В следващия кръг "бианкочелестите" приемат твърдо последния Киево. Удинезе има домакински мач срещу 11-ия Сасуоло.