Бостън елиминира Индиана в първата си плейофна серия

Вижте всички резултати в НБА от последната нощ

Гордън Хейуърд вкара 20 точки, а Маркъс Морис сложи началото на серия от решаващи тройки в края на последната четвъртина и Бостън победи със 110:106 Индиана. С това Селтикс елиминираха Пейсърс в плейофите на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Това беше първата серия от четири мача за Селтикс от 2011-а година насам и втора след сезон 1986/1987, благодарение на което Бостън стана първият участник във втория рунд на плейофите. Следващият съперник на Селтикс ще бъде излъчен от двубоя между Милуоки и Денвър, в който Бъкс имат преднина от три победи преди четвъртия мач.

Боян Богданович завърши с 22 точки и Тайрийк Евънс записа личен рекорд в плейофите с 21 за Пейсърс. И това обаче не бе достатъчно за Индиана, който загуби за втори път в последните три години първите си четири мача в плейофите. Това са и единствените серии без победа в клубната история.

Кевин Дюрант отбеляза 33 точки и Клей Томпсън вкара една по-малко при победа на Голдън Стейт със 113:105 срещу Лос Анджелис Клипърс. Стеф Къри завърши мача само с 12 точки, докато Андрю Богът бе изваден заради лични нарушения 5:50 минути преди края, когато имаше осем точки и десет спечелени борби. Новобранецът в лигата Шай Гилджъс-Алекзандър записа рекорд в кариерата си с 25 точки за Клипърс, а Патрик Бевърли завърши с дабъл-дабъл при 12 точки и десет борби.

Деймиън Лилард вкара 15 от 24-те си точки в третата част и Портланд победи със 111:98 Оклахома Сити, с което поведе с 3:1 победи в серията. Си Джей Макколъм отбеляза 27 точки, Ал-Фарук Армину добави 19 и девет борби, а Моркис Харклес записа дабъл-дабъл с 15 точки и десет борби за Блейзърс, които могат да затворя серията у дома във вторник.

Кауаи Ленърд вкара 34 точки при победата на Торонто със 107:85 срещу Орландо. Паскал Сиакам и Норман Пауъл добавиха по 16 точки за Раптърс, които могат да приключат серията в петия мач във вторник.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), първи рунд на плейофите:

Индиана - Бостън - 106:110
* Бостън спечели серията с 4:0 победи.

ЛА Клипърс - Голдън Стейт 105:113
* Голдън Стейт поведе с 3:1 победи в серията.

Орландо - Торонто - 85:107
* Торонто поведе с 3:1 победи в серията.

Оклахома Сити - Портланд - 98:111
* Портланд поведе с 3:1 победи в серията

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)