ПЪЛНО ПАДЕНИЕ! Реал Мадрид загуби от последния в Ла Лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Храбрият Райо Валекано надви с 1:0 Белия балет

Реал (Мадрид) записа срамна загуба в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион, като падна с 0:1 като гост на Райо Валекано.

Последният в класирането отмъкна трите точки с попадение на Ембара от дузпа в 23-ата минута, а за целия мач звездите на Реал имаха едва три точни удара.

Треньорът на "белите" Зинедин Зидан не можеше да разчита на контузените Серхио Рамос и Карим Бензема, което видимо се отрази на играта на тима му.

Първата добра възможност дойде в 5-ата минута. Марсело шутира силно от около 20 метра, но Алберто Гарсия. В 9-ата минута Поцо стреля към близкия ъгъл, но Куртоа се справи.

В 17-ата минута Модрич загуби топката в центъра, "пчеличките" организираха отлична атака, при която Поцо излезе сам срещу вратаря на "кралския клуб", но стреля в него. Четири минути по-късно Бейл бе изведен срещу Гарсия, но пропусна.

Съдията обаче получи сигнал за положения в наказателното поле на Реал секунди по-рано. Реферът се консултира с ВАР и посочи бялата точка, след като прецени, че Хесус Вайехо е нарушил правилата. Зад топката застана Адриан Ембарба, който вкара за 1:0.

В 38-ата Мариано вкара с атрактивен прехвърлящ удар, но попадението не беше зачетено заради видима засада.

През втората част Райо продължи да играе със самочувствие. В 53-ата минута Бебе отправи силен удар от дистанция и Куртоа изби.

В 68-ата минута резервата Браим Диас спечели пряк свободен удар на удобна позиция. Бейл прехвърли стената, но вратарят Алберто изби в корнер.

В 86-ата минута Гера изскочи зад отбраната на Реал, преодоля Куртоа, но си затвори ъгъла и Вайехо успя да изчисти топката.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Райо Валекано: Гарсия, Роберто Тито, Абдулайе Ба, Галвес, Морено, Уче Агбо, Марио Суарес, Ембарба, Хосе Анхел Поцо, Бебе, Гара

Реал Мадрид: Куртоа; Карвахал, Варан, Вайехо, Марсело; Модрич, Йоренте, Кроос, Себайос; Мариано, Бейл
Анчелоти: Близо сме титлата, но Барса е много силен съперник