Септември излъга Локомотив и уреди бараж с Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивчани чакат мача Дунав - Славия, за да разберат своя следващ съперник

Септември постигна трета последователна победа за първенство над Локомотив Пловдив.

Столичани спечелиха с 2:1 визитата си на „Лаута“ от последния кръг на редовния сезон в Първа лига и по този начин си гарантираха бараж срещу аутсайдера Верея (Стара Загора).

„Смърфовете“ пък ще трябва да изчакат края на срещата между Славия и Дунав, за да разберат срещу кого ще се изправят в следващата фаза.

Те са лидери в група Б на Втора осмица с 38 точки, но могат да бъдат изместени от „белите“, ако в петък те победят „драконите“ в Русе.

Иначе мачът между Локомотив и Септември започна с минута мълчание в памет на Динко Дерменджиев, а още с първия си удар домакините имаха шанс да поведат, но вратарят Янко Георгиев внимаваше и спаси.

Същото обаче не можеше да се каже за неговия колега Илко Пиргов, който допусна детинска грешка в третата минута.

В опита си да изчисти една лошо върната към него от Стивън Езе топка той я изрита право към Фабиано, но за щастие на домакините напречната греда ги спаси след рикошета.

В 13-ата минута капитанът на домакините Димитър Илиев се освободи от двама и стреля от границата на наказателното поле, ала топката премина на сантиметри от вратата.

В 28-ата минута пък Бенга стреля опасно с глава, а Пиргов спаси, но вратарят бе безпомощен в 37-ата.

Тогава Сахити центрира към Здравко Димитров, който с успореден на голлинията пас намери непокрития Кристофър Мандианго и той откри резултата с удар от непосредствена близост.

Така гостите се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

Малко след паузата Здравко Димитров опита атрактивен удар от воле, но не съумя да намери добре топката и тя премина покрай вратата.

Наставникът на домакините отговори със смяна и в 51-ата минута замени Янко Ангелов с Парвиз Умарбаев, а не след дълго неговите възпитаници изравниха със страхотен гол.

В 55-ата минута Бирсент Карагерен се разписа с мощен изстрел извън наказателното поле, който не остави никакви шансове на Георгиев – 1:1.

Последваха четири смени в двата отбора, от които три в състава на гостите, като последната от тях се оказа ключова за развитието на мача.

В 71-ата минута на терена се появи Илия Димитров, а само пет по-късно нападателят, който играе в Септември под наем от Левски, вкара с глава след центриране на Дарко Глишик за 2:1.

Така Димитров отново се превърна в „златна резерва“ за гостите и им уреди сблъсък с Верея в плейатуте за оцеляване. Столичани гостуват в Стара Загора на девети май, а на 14-и са домакини в реванша.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов , 25. Лукас Масоеро, 5. Асен Георгиев, 6. Стивън Езе, 29. Янко Ангелов, 19. Густаво де Оливейра, 13. Един Бахтич, 9. Бирсент Карагарен, 44. Вилим Посинкович, 14. Димитър Илиев (к), 12. Ален Ожболт;
Треньор: Бруно Акрапович;

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 6. Александру Бенга, 23. Александър Дюлгеров, 10. Асен Чандъров, 8. Борис Галчев (к), 22. Георги Стоичков, 19. Дарко Глишик, 13. Здравко Димитров, 20. Кристофър Мандианго, 24. Суад Сахити, 26. Фабиано Алвеш;
Треньор: Мариан Христов.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - СЕПТЕМВРИ 1:2
0:1 Кристофър Мандианго 37
1:1 Бирсент Карагарен 55
1:2 Илия Димитров 76