ОБЗОР: Байерн докосна титлата, Рибери и Робен се завърнаха (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Бундеслига и гледайте на живо тук отговора на Дортмунд

Байерн Мюнхен е все по-близо до седма поредна титла в германската Бундеслига.

Баварците победиха вкъщи опашкаря Хановер с 3:1 в мач от XXXII кръг и записаха девета последователна домакинска победа за първенство.

Това не е единствената добра новина за лидерите в класирането, които дръпнаха с 5 точки пред Борусия, макар че преследвачите от Дортмунд са с мач по-малко.

При успеха като резерви се появиха възстановените Ариен Робен и Франк Рибери. Първият не бе играл от месец ноември, а вторият се завърна с гол след двуседмично отсъствие заради травма.

Роберт Левандовски откри резултата в 27-ата минута след чудесно центриране на изигралия поредния си силен мач Джошуа Кимих.

Полякът вкара с глава отблизо своето 22-о попадение в Бундеслигата и поведе с пет попадения на върха при реализаторите.

В 40-ата минута пък Леон Горецка даде аванс от две попадения на баравците с прецизен изстрел от средна дистанция, а точно преди почивката можеше и да оформи класиката, но нацели напречната греда от чудесна позиция.

На почивката в игра за гостите се появи бразилецът Жонатас, който се превърна от герой в грешник за броени минути.

Нападателят намали резултата от дузпа в 51-ата минута, но в 55-ата получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко.

Трябва да се отчете, че и наказателният удар, и санкцията на Жонатас бяха доста пресилени.

В 71-ата минута Серж Гнабри бе заменен от Рибери, който в 83-ата оформи крайното 3:1 с доза късмет.

Междувременно Херта победи у дома Щутгарт също с 3:1, а Волсфбург надделя над Нюрнберг с 2:0 на своя земя, докато срещата Борусия Мьонхенгладбах – Хофенхайм приключи без победител – 2:2.

От 19:30 часа:
Вердер - Борусия Дортмунд (гледай тук, тук и тук)

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ ТУК
.

В Байерн търсят причина за контузиите

Спортният директор Кристоф Фройнд коментира темата

Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Леверкузен продава голмайстора си на Милан за 50 милиона евро?

Виктор Бонифас е обект на интерес от страна на "росонерите"

Алонсо отказа да говори за титлата, Розе му я честити

Треньорът на Леверкузен е готов за „бирен душ“

Крути мерки в Дрезден заради смъртни заплахи

Закриха тренировките на тима

Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Борусия (Дортмунд) планира да привлече ас на Щутгарт от лятото

Крис Фюрих е попаднал в радара на рурския тим

Каква глупост! Байерн поведе с 2:0 срещу новак, но допусна пълен обрат и много срамна загуба (ВИДЕО)