Денвър си върна домакинското предимство

Йокич с "трипъл-дабъл"

Звездата на Денвър Никола Йокич постигна "трипъл-дабъл" и помогна на Нъгетс да спечели гостуването си на Портланд със 116:112 и да изравни на 2:2 победи плейофната полуфинална серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Така тимът си върна домакинското предимство в тази серия.

Йокич завърши с 21 точки, 12 борби и 11 асистенции, а Джамал Мъри беше най-резултатен с 34 точки за успеха. СиДжей МакКълъм беше най-добър за Портланд с 29 точки , а Деймиън Лилард добави 28 точки и 7 асистенции, но това не беше достатъчно и тимът допусна първо поражение като домакин в елиминациите.

Денвър, който завърши втори в редовния сезон на Запад, навакса изоставане от 46:55 малко след средата на втората четвърт, след което постепенно настигна съперника си, а със серия от 9:1 точки дръпна с 80:72 малко преди края на третата част и до края не позволи да бъде застигнат.