Бостън ще играе за титлата на Изток

Колорадо се спаси от отпадане в продължението

Бостън надделя над домакина Кълъмбъс с 3:0 като гост и с 4:2 победи се класира за финалните плейофи в Източната конференция на Националната хокейна лига за първи път от 2013 година.

Туука Раск отрази всичките 39 удара за шестия си "шътаут" в елиминациите за купа "Стенли". Дейвид Крейчи се отличи с гол и асистенция, а Маркус Йохансон и Дейвид Бейкс също се разписаха за третия пореден успех на тима в серията.

На финала на Изток Бостън ще играе срещу Каролина и ще има домакинско предимство.

Колорадо измъкна 4:3 след продължение срещу гостуващия Сан Хосе и изравни на 3:3 победи серията от втория кръг в Западната конференция. Габриел Ландеског вкара в 2:32 минута на допълнителното време и спаси отбора си от елиминация.

Джей Ти Камфър записа два гола и асистенция при попадението на Тайсън Джост, а вратарят Филип Грубауер завърши с 19 спасявания. Марк-Едуар Влашич реализира два пъти за гостите, включително и изравнителното попадение 2:28 минути преди края на редовното време за 3:3. Брент Бърнс също вкара за гостите, а Мартин Джонус парира 22 изстрела.

Решаващият седми мач е в Сан Хосе в сряда.

Втори кръг от плейофите в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада (играе се до 4 победи от 7 мача):