Милан опази мечтата за Шампионска лига (ВИДЕО)

Един гол донесе задължителния успех на росонерите над Фиорентина в юбилеен мач за капитана Романьоли

Милан очаквано победи отписалия вече сезона отбор на Фиорентина, макар и с минималното 1:0, при визитата си от XXXVI кръг на италианската Серия А.

Росонерите спечелиха на "Артемио Франки" за първи път от 2014 г. насам след попадение на Хакан Чалханоолу малко преди почивката и по този начин запазиха жива мечтата си да се класират за Шампионската лига догодина.

За целта нямат право на грешка до края на сезона, а трябва да се надяват и на издънка от страна на градския съперник Интер или Аталанта.

Капитанът Алесио Романьоли записа мач №150 с екипа на Милан, а още в петата минута съотборникът му Джанлуиджи Донарума трябваше да показва класата си, за да спаси опасен удар на Луис Муриел.

В 21-ата минута от чиста позиция пропусна Сусо, който три минути по-късно комбинира добре с Хакан Чалханоолу, но и вратарят на Фиорентина бе на висота.

Той обаче остана безпомощен пред дуото на Милан в 35-ата, когато Сусо центрира отдясно, а Чалханоолу засече с глава и донесе успеха на Милан.

След победата тимът е на пета позиция и скъси изоставането си от четвъртия Интер на само точка, но “нерадзурите” ще могат да си върнат третата позиция в понеделник, когато гостуват на Киево.