Болоня направи голяма крачка към оставането си в Серия “А” (ВИДЕО)

Възпитаниците на Синиша Михайлович спечелиха с категоричното 4:1 в домакинството си на Парма

Болоня направи голяма крачка към оставането си в Серия “А”. Тази вечер възпитаниците на Синиша Михайлович спечелиха с категоричното 4:1 в домакинството си на Парма от 36-ия кръг и изпревариха своя съперник в битката за оцеляване.

Гостите играха с човек по-малко от 62-ата минута, когато Бурно Алвеш бе изгонен от терена.

Интересното е, че всички пет гола паднаха през второто полувреме. Болоня поведе в 52-ата минута, когато Блерим Джемайли получи в наказателното поле и с едно докосване продължи към Рикардо Осорлини, който отблизо бе точен за 1:0.

Вторият гол за домакините дойде в 59-ата минута. Ерик Пулгар стреля от фаул и вратаря Луиджи Сепе с комична намеса вкара топката в собствената си врата за 2:0.

В 62-ата минута положението на пармалатите стана още по-тежко, след като Бруно Алвеш спъна набралия скорост Осорлини и бе изгонен от игра.

В 72-ата минута Болоня направи преднината си класическа. Лянко Войнович реализира с глава след центриране от корнер.

Последва добър период за гостите. Първо техен гол бе отменен заради фаул в атака. А след това в 81-ата минута Роберто Инглезе все пак вкара почетен гол, след като бе изведен на скорост и успя да промуши кълбото в мрежата.