Приказката свърши! Димитров се бори, но не успя да пречупи Вавринка (СНИМКИ+ВИДЕО)

Три тайбрека решиха изхода от двудневната битка на „Ролан Гарос”

Григор Димитров показа, че започва, макар и бавно, да се събужда от кошмара от провали и загубени мачове, който го преследва от началото на сезона.

Българинът направи три много добри мача на „Ролан Гарос”, но в край на сметка силите му не стигнаха да се поздрави с победа в последния – срещу шампиона в Големия шлем Станислас Вавринка.

Гришо и Стан сътвориха истински спектакъл в Париж, който продължи два дни, но за наше съжаление бе спечелен от швейцареца след три тайбрека и 6:7(5), 6:7(4), 6:7(8).

Така след два 5-сетови двубоя и един оспорван 3-сетов мач, Димитров напуска кортовете на „Ролан Гарос”, но оставя надежда, че тези двубои са едно ново начало.

Сблъсъкът между Гришо и стария му познайник Стан започна снощи, но заради падналата тъмнина, той бе прекратен при резултат 0:2 сета за швейцареца. През този първи ден двамата тенисисти показаха равностойна игра. В първия сет Димитров и Вавринка записаха по един пробив и така всичко трябваше да се реши в тайбрек. Там швейцарецът показа по-здрави нерви и поведе в резултата в сетовете 1:0.

Във втората част ситуацията бе подобна, като този път пробиви нямаше и след 6:6 двамата тенисисти отново бяха изправени пред решителен тайбрек. И тук обаче Димитров не издържа на напрежението и даде и този сет на съперника си. Веднага след последната точка пък играчите и съдията обсъдиха късния час и решиха двубоят да бъде прекратен и да се доиграе на следващия ден.

Гришо започна уверено новия ден и показа, че не се е предал и ще продължи битката до край. Той бързо спечели своя сервис гейм, но съперникът му отвърна със същото. Хасковлията показа разколебаване при следващото си заставане на сервис, като даде шанс на съперника си за пробив при 30:40. Тук обаче започна голямата битка на българина, който изравни, но след това даде нова възможност на Стан да пробие. За щастие и този път нашия тенисист се справи и затвори гейма си при втората си възможност.

Нещата тръгнаха в нормално русло до 7-мия гейм, когато отново Гришо показа колебания, допускайки равенство 40:40. С две поредни точки обаче той успя да се измъкне за 4:3. Стан не се забави много на свой сервис и изравни за 4:4.

Тогава обаче настъпи кошмарът за Димитров и след не особено убедителна игра, той сдаде подаването си в най-неприятния момент за 4:5. Така Вавринка сервираше за сета и за мача, когато хасковлията показа, че съвсем не е готов да се предаде без бой. Той започна да натиска съперника си и го накара да заиграе доста нервно. Българинът пръв стигна до възможност да вземе гейма при 40:30, но швейцарецът се измъкна. При втория шанс обаче Гришо бе непреклонен и върна пробива за 5:5.

Последваха два сравнително бързи сервис геймове, в които и двамата тенисисти спечелиха подаването си и за трети път вкараха мача в тайбрек.

За разлика от предишните два обаче тук нещата се развиха изключително добре за Димитров, който поведе с 5:1 и 6:2, като имаше 4 шанса да затвори този сет в своя полза. За  жалост българинът ги пропиля и се стигна до 6:6. Гришо получи нов шанс да спечели сета при 7:6, но отново не се възползва. Това като чели даде тласък на Вавринка, който се пребори за крайния успех след 10:8 и след общо игрово време от 3,20 часа триумфира в мача с 3:0 сета.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1