Дузпа в продълженията измъкна Мексико срещу Хаити

Раул Хименес прати "ацтеките" на финал за осма титла на КОНКАКАФ Голд къп

Раул Хименес вкара от дузпа в третата минута на първото продължение и Мексико спря впечатляващия рейд на Хаити към финала на КОНКАКАФ Голд къп. Така седемкратните шампиони ще играят за осмата си титла в неделя на "Солджър фийлд" в Чикаго срещу САЩ или Ямайка.

Мексико, явен фаворит на стадиона на Аризона Кардинълс от НФЛ, така и не успя да намери път към вратата на хаитяните, които постепенно натрупаха самочувствие и стигнаха до нулево равенство в редовното време.

Хименес обаче получи дузпа в 93-та минута, когато беше съборен от Ерве Базил в наказателното поле и изпрати топката зад Джони Пласиди за 1:0. Хаити не се отказа и атакува свирепо до края на продълженията, като в 119-та минута Микеал Габриел Кантав удар напречната греда и в последствие топката беше уловена от Гийермо Очоа.

Хаити, под номер 101 в световната ранглиста, спечели срещу Канада на четвъртфиналите и записа най-доброто си постижение от 1974-а година насам, когато се класира за световното първенство. Отборът от карибския басейн определено беше приятната изненада на тазгодишната надпревара.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола