ОБЗОР: Майорка започна с победа новия сезон (РЕПОРТАЖИ)

Играчите на Висенте Морено се наложиха с 2:1 в домакинството си на Ейбар

Майорка започна с победа новия сезон в Примера дивисион. Играчите на Висенте Морено се наложиха с 2:1 в домакинството си на Ейбар. Успехът на домакините обаче дойде по малко куриозен начин след автогол на Пауло Оливейра в 75-ата минута. Любопитното е, че преди това португалецът бе изравнил резултата за гостите в 57-ата минута, но от герой се превърна в грешник.

Домакините поведоха още в 4-ата минута, когато Даниел Родригес пое топката в средата на терена, надбяга защитата на съперника и хладнокръвно отбеляза за 1:0.

В 57-ата минута Оливейра възстанови равенството с глава след центриране от корнер.

В 75-ата минута обаче късметът обърна гръб на защитника, който действа неразчетено при едно остро центриране отдясно и си отбеляза доста ефектен автогол за крайното 2:1 в полза на Майорка.

Така отборът от Балеарските острови започна сезона с три точки в актива си. В следващия кръг той отново е домакин на Реал Сосиедад. Ейбар пък отново гостува във 2-ия кръг на Осасуна.