Кой ще спечели Лига Европа?

02 септември 2019 20:01 Христо Иванов

Ивет Лалова спечели балканската титла на 100 метра, Ефтимова трета

Ивет Лалова-Колио спечели балканската титла на 100 метра в Правец. Родната спринтьорка се наложи след оспорвано бягане с резултат от 11.23 секунди (+1.2 м/сек). Израелката Диана Вайсман остана втора с 11.25 секунди, а тройката допълни другата българка Инна Ефтимова с 11.56 секунди.

Специално да наблюдава бягането на Ивет на стадиона пристигна Христо Стоичков. На трибуните бяха още президентът на световната централа Себастиан Коу и бившият световен рекордьор в овчарския скок Сергей Бубка, примата в скока на височина Йорданка Благоева и още много спортни знаменитости.

Малко преди това Йоло Николов спечели първия медал за България в Правец. Той се пребори за сребърното отличие на 5000 метра с време от 14:52.01 минути.